KHANEH MELLAT

انتخابات ریاست جمهوری
1398/11/08 16:27:33
سرویس اجتماعی
خاتمی:

حوزه بهداشت و درمان باید با تخصیص مناسب و مدیریت منابع در خدمت مردم باشد

نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با تأکید بر اینکه بهداشت و درمان حتی در شرایط سخت اقتصادی نیز باید در اولویت بودجه‌ای کشور باشد، گفت: حوزه بهداشت و درمان باید با تخصیص مناسب و مدیریت منابع در خدمت مردم باشد.
حوزه بهداشت و درمان باید با تخصیص مناسب و مدیریت منابع در خدمت مردم باشد نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با تأکید بر اینکه بهداشت و درمان حتی در شرایط سخت اقتصادی نیز باید در اولویت بودجه‌ای کشور باشد، گفت: حوزه بهداشت و درمان باید با تخصیص مناسب و مدیریت منابع در خدمت مردم باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201709104624625123.jpg حوزه,بهداشت,و,درمان,باید,با,تخصیص,مناسب,و,مدیریت,منابع,در,خدمت,مردم,باشد Icana

سیدمرتضی خاتمی نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به اولویت بخش بهداشت و درمان برای مردم، گفت: بخش بهداشت و درمان در شرایط سخت اقتصادی نیز باید بودجه مناسب داشته باشد و در اولویت تامین منابع باشد.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی افزود: نیاز بهداشتی - درمانی مردم قابل چشم پوشی نیست و نمی‌توان همه مردم را به درمان در بخش خصوصی هدایت کرد. در شرایط سخت اقتصادی کمک‌ها و حمایت‌ها از قشر ضعیف و متوسط باید بیشتر شده و مردم آسانتر از خدمات استفاده کند.

وی ادامه داد: در 9 ماهه اول سال 98 در حوزه سلامت ردیف های متمرکز ستادی 35 درصد ، طرح تحول سلامت 54 درصد و ارزش افزوده کمتر از 30 درصد بودجه ابلاغی تخصیص داده شده است. این در حالی است که در لایحه بودجه 99 از مبلغ 177 هزار میلیارد اعتبار لازم برای اجرای تعهدات بیمه سلامت، تنها 135 هزار میلیارد تومان آن لحاظ شده است که این مسائل باعث محدودیت در خدمات بیمه ای خواهد بود.

خاتمی اظهار کرد: بودجه لازم برای جذب 12 هزار نفر بعنوان هیات علمی و پرستار، پرونده الکترونیک سلامت، افزایش 46 هزار دانشجوی ورودی مهر، حوادث غیر مترقبه، پروتکل های جدید واکسیناسیون، برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع، تعرفه های پرستاری، توسعه طب سنتی، یارانه دارو و شیر خشک و ...، بودجه کافی لحاظ نشده است که باید مورد توجه و بازبینی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

نائب رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی افزود: سهم بخش سلامت از بودجه کل کشور در سال 99، حدود 3/4  درصد و از بودجه عمومی حدود 6/9 درصد است. کل بودجه وزارت بهداشت ودرمان و آموزش پزشکی 9 درصد و سازمان بیمه سلامت 10 درصد رشد داشته است که با توجه به تورم، ادامه ارائه خدمات و امکانات به میزان سال گذشته بسیار سخت خواهد بود . 

خاتمی اضافه کرد: تحریم‌های ظالمانه دشمنان، حوزه دارو را هم نشانه رفته است و کار انتقال مالی و واردات را دشوار کرده است. تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه دارو ، داروهای خاص و تجهیزات پزشکی بایستی بصورت مناسب و با سرعت در اختیار متولیان بخش بهداشت و درمان قرار گیرد تا شاهد کمبود در کشور نباشیم.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مدیریت جهادی و انسجام و اتحاد ملی می تواند مقاومت در برابر فشار حداکثری دشمنان را آسان نماید و سربلندی و سرافرازی مردم صبور و متعهد ایران اسلامی را به ارمغان آورد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet