هدر موبایل
1398/11/08 16:58:30
سرویس سیاسی
گوشه ای از عملکرد 4ساله کمیسیون شوراها از زبان رئیس کمیسیون

تشکیل 236 جلسه و زمینه سازی برای برگزاری انتخابات الکترونیک برای اولین بار در کشور

رئیس کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور اظهار داشت:در دوره چهارساله این کمیسیون در مجلس دهم ۲۳۶ بار تشکیل جلسه داد و برای اولین بار در ۱۴۹شهر انتخابات شوراها را به شکل الکترونیک برگزار کرد.
تشکیل 236 جلسه و زمینه سازی برای برگزاری انتخابات الکترونیک برای اولین بار در کشور رئیس کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور اظهار داشت:در دوره چهارساله این کمیسیون در مجلس دهم 236 بار تشکیل جلسه داد و برای اولین بار در 149شهر انتخابات شوراها را به شکل الکترونیک برگزار کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901107002615095.jpg تشکیل,236,جلسه,و,زمینه,سازی,برای,برگزاری,انتخابات,الکترونیک,برای,اولین,بار,در,کشور Icana

محمد جواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت :لایحه مدیریت بحران کشور که سالها مورد بی توجهی قرار گرفته بود طی دوسال و با مشارکت 30دستگاه بررسی، اصلاح و تصویب شد و کمیسیون شوراها برای نهایی کردن آن جلسات متعددی با ارکان مختلف تصمیم گیر و مسئول در این زمینه تشکیل داد.

وی افزود: برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در اردیبهشت 96 برعهده کمسیون شوراها قرار داشت  و هیئت مرکزی نظارت بر این انتخابات متشکل از تعدادی از اعضای کمیسیون  بر انتخاب ۱۹۶٬۹۱۷نفر برای عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستای کل کشور نظارت کردند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:همچنین بررسی صلاحیت های نامزدها و نظارت بر عملکرد هیئت های اجرایی استانی و منطقه ای نیز با همکاری وزارت کشور بر عهده کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بود.

وی در ادامه تصریح کرد: بررسی در خواست استیضاح وزیر کشور در چهار نوبت نیز از دیگر اقدامات کمیسیون بود که البته هیچ کدام از این استیضاح ها در صحن مجلس اعلام وصول نشد. همچنین اصلاح قانون انتخابات مجلس، قانون تشکیل مناطق آزاد تجاری و صنعتی و قانون شفافیت منابع مالی انتخابات بخشی از مهمترین طرح ها و لوایحی بود که در کمیسیون تصویب شد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: در بعد نظارتی بازدید از وضعیت بازارچه های مرزی و رسیدگی به مطالبات کولبران و تعیین تکلیف نحوه هزینه کرد منابع حاصل از جریمه های رانندگی، اعمال ماده 234آیین نامه داخلی مجلس برای تاخیر در صدور کارت های هوشمند ملی  و بازدید از روند اجرایی اتوبان تهران-شمال در چند نوبت بخشی از فعالیت های کمیسیون در دوره ی چهارساله مجلس دهم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet