هدر موبایل
1398/11/13 13:30:00
سرویس اقتصادی
علوی:

بهره‌برداری از پروژه راه‌آهن همدان-سنندج تا پایان دولت/ توسعه راه آهن لازمه تحول اقتصادی

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: با توجه به روند اجرای راه آهن همدان-سنندج و پیشرفت ۳۵ درصدی آن، این پروژه احتمالا تا پایان دولت دوازدهم مورد بهره برداری قرار گیرد.
بهره‌برداری از پروژه راه‌آهن همدان-سنندج تا پایان دولت/ توسعه راه آهن لازمه تحول اقتصادی نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس گفت: با توجه به روند اجرای راه آهن همدان-سنندج و پیشرفت 35 درصدی آن، این پروژه احتمالا تا پایان دولت دوازدهم مورد بهره برداری قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901100586971284.jpg بهره‌برداری,از,پروژه,راه‌آهن,همدان-سنندج,تا,پایان,دولت/,توسعه,راه,آهن,لازمه,تحول,اقتصادی Icana

سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، روند اجرای پروژه راه آهن همدان-سنندج را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه این پروژه تاکنون بیش از 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پروژه به سرعت در حال اجرا است.

سیداحسن علوی

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسیر راه آهن همدان-سنندج به طول 151 کیلومتر بوده که این مسیر بخشی از راه آهن بزرگ تهران-همدان-سنندج است، این خط ریلی در مسیر خود از شهرهای بهار، لالجین، قروه و دهگلان عبور کرده و به ایستگاه سنندج می رسد.

اختصاص اعتبار 320 میلیاردی برای اجرای پروژه راه آهن همدان-سنندج

علوی تصریح کرد:  یکی از مسائل مهم در بحث اجرای پروژه راه آهن همدان-سنندج، تخصیص و تزریق اعتبار است، خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته، اعتباری بالغ بر 320 میلیارد تومان مصوبه سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به منطقه برای اجرای این پروژه دیده شده است.

وی گفت: همچنین در قانون بودجه سال جاری نیز اعتباری حدود 150 میلیارد تومان برای اجرای پروژه راه آهن همدان-سنندج در نظر گرفته شد که از این میزان بخش قابل توجهی از اعتبارات مذکور اختصاص داده شده است.

نقش پروژه راه آهن همدان-سنندج در توسعه اقتصادی استان کردستان

علوی ادامه داد: پروژه راه آهن همدان-سنندج قطعا در توسعه اقتصادی استان کردستان تأثیرگذار خواهد بود، این پروژه موجب شکوفایی در حوزه های تجاری و گردشگری می شود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر می رسد که با توجه به روند اجرای راه آهن همدان-سنندج، این پروژه تا پایان دولت دوازدهم مورد بهره برداری قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet