خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/08/23 08:32:00
سرویس بین الملل
رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عوام انگلیس:

انگلیس هیچ مشکلی با استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای توسط ایران ندارد

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عوام انگلیس با اشاره به پرونده هسته ای ایران گفت: انگلیس هیچ مشکلی با استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای توسط ایران ندارد.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عوام انگلیس و هیات همراه عصر روز سه شنبه با  محمدرضا تابش رئیس و جمعی از اعضای فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

 تابش در این دیدار ابراز امیدواری کرد: مذاکرات و گفتگوهای هیات پارلمانی انلگیس در تهران بتواند در جهت انعکاس واقعیات جامعه ایران به غرب موثر باشد.

وی استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را آرمان ملی مردم ایران دانست و تاکید کرد: همه جناح ها و گروه های سیاسی در ایران بر احقاق حق ملت ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای وحدت نظر دارند.

تابش با انتقاد از برخورد غرب با پرونده هسته ای ایران گفت: دوران ارعاب و تهدید ملت ها بویژه ملت ایران گذشته است.

وی اعتماد و احترام متقابل را اساس همکاری مشترک دو کشور دانست.

رئیس فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی در ادامه خطر رشد تروریسم و افراط گرایی در منطقه را بسیار جدی عنوان کرد و بر نقش مهم کشورمان در مقابله با گروه های تروریستی تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به حمایت های آمریکا و برخی کشورهای غربی از گروهک تروریستی منافقین و تماس های اخیر آمریکا و انگلیس با طالبان گفت: در حالیکه جمهوری اسلامی ایران در سال های گذشته در مقابله با فعالیت های تروریستی بسیار جدی عمل کرده اما کشورهای غربی به تعهدات خود در این زمینه پای بند نبوده اند.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دفاع مشروع و تلاش برای آزادی کشور از اشغال، تروریسم محسوب نمی گردد.

براساس این گزارش مایک گیپس رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عوام انگلیس نیز در این دیدار با تاکید بر نقش ارزنده ایران در مبارزه با تروریسم و بحران های منطقه گفت: نقش ایران برای ایجاد صلح و امنیت در منطقه بویژه عراق بسیار اساسی و مهم است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet