هدر موبایل
1388/08/02 16:28:00
سرویس صحن

حاشیه‌های سفر به ژنو

**ساعت ۱۳ روز یکشنبه رییس مجلس به همراه سه تیم خبری، تشریفاتی و حفاظتی آسمان تهران را به مقصد ژنو و محقق شدن هیات پارلمانی که پیش از این برای حضور در کمیته‌های کاری وارد ژنو شده بودند ترک کرد.

لاریجانی پیش از ورود به ژنو در جمع گروه خبری حضور یافت و به خوش آمدگویی به خبرنگاران پرداخت.

مدت زمان پرواز تهران تا ژنو 5 ساعت است و ما برای رسیدن به ژنو از آسمان کشورهایی از جمله ترکیه، صربستان، کرواسی و فرانسه را پیمودیم.

بدو ورود ما همزمان شد با عصر یک روز تعطیل در ژنو، شهری که در روزهای کاری نیز آرامش بی‌نظیری به آن حکم‌فرما بود. بافت شهری ژنو در دو شکل قدیمی (حفظ ترکیب سنتی) و بافت جدید بیانگر تاریخ و فرهنگ این شهر در طی گذر زمان می‌باشد.

دریاچه ژنو یکی از زیباترین دریاچه‌های این شهر با نسیم سرد و خنک نوازشگر میهمانان دریاچه است.

اتحادیه بین‌المجالس جهانی دارای 153 عضو می‌باشد و ریاست آن را "تئوبن گوریراپ" به عهده دارد در سال 1889 میلادی تاسیس شد.

ژنو یک شهر دیپلماتیک و بین‌المللی است و مراکز بین‌المللی از جمله دفتر سازمان ملل در اروپا و دفتر حمایت از پناهندگان و دفتر حقوق بشر سازمان بین‌الملل در خود جای داده است.

حضور پرتلاش لاریجانی به عنوان رییس هیات ایرانی از نکات برجسته‌ این سفر بود،علی لاریجانی به عنوان رییس هیات ایرانی از بدو ورود به اجلاس پائیزه‌ ژنو رایزنی‌ها و گفتگوهای موثری در حاشیه‌ این اجلاس با هیات‌های شرکت کننده به منظور رسیدن به اتفاق نظر برای تصویب پیشنهاد ایران ‌- عمان در قالب ماده اضطراری برای موضوع غزه انجام داد.

در ملاقاتی که با دبیر کل اتحادیه بین‌المجالس به منظور انجام مصاحبه با وی داشتم وی از حضور زنان ایرانی به عنوان ژورنالیست که به ایفای نقش پررنگ در عرصه خبر دارند ابراز خرسندی نمود.

کاظم جلالی، مرتضی آقاتهرانی، ناصر موسوی، علیرضا سلیمی، علیرضا دهقانی، فاطمه‌آجرلو و فاطمه آلیا هیات همراه لاریجانی در سفر به ژنو بود.

اتحادیه بین‌المجالس در دو نوبت بهاره و پائیزه نشست‌های خود را برگزار می‌کند که نشست اخیر این اتحادیه یکصدوبیست و یکمین اجلاس آن بود.

ژنو یکی از زیباترین شهرهای سوئیس می‌باشد که در جنوب غرب سوئیس واقع شده است.

در ملاقات‌های که با روسای برخی مجالس از جمله هند و سودان انجام شد هدایایی از سوی طرفین به رسم یادبود رد و بدل شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet