خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/11/17 19:45:52
سرویس اجتماعی
عابدی:

اکثر پیشنهادهای کمیسیون بهداشت در مورد لایحه بودجه 99 رد شد

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ مجلس با اشاره به نقش اندک کمیسیون بهداشت و درمان در بررسی بودجه، گفت: نهادها و انجمن‌ها برای کاهش بودجه خود از کمیسیون بهداشت و درمان گلایه نداشته باشند، چراکه اکثر پیشنهادها در کمیسیون تلفیق رد شد.
اکثر پیشنهادهای کمیسیون بهداشت در مورد لایحه بودجه 99 رد شد عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 مجلس با اشاره به نقش اندک کمیسیون بهداشت و درمان در بررسی بودجه، گفت: نهادها و انجمن‌ها برای کاهش بودجه خود از کمیسیون بهداشت و درمان گلایه نداشته باشند، چراکه اکثر پیشنهادها در کمیسیون تلفیق رد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701106331598372.jpg اکثر,پیشنهادهای,کمیسیون,بهداشت,در,مورد,لایحه,بودجه,99,رد,شد Icana

حیدر علی عابدی   در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گلایه برخی از انجمن‌های بیماران مبنی بر کاهش بودجه‌ خود، گفت: بنده معتقدم کمیسیون‌های تخصصی در شکل گیری بودجه کمترین نقش را ایفا می‌کنند. از این رو برای مجلس یازدهم پیشنهاد می‌کنم به منظور بررسی بهتر بودجه کمیسیون تلفیق حذف شده و لایحه بودجه ابتدا در کمیسیون‌های تخصصی بررسی و سپس هر کمیسیون برای هماهنگی بیشتر به صورت جداگانه با کمیسیون برنامه و بودجه جلسه داشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از شکل بررسی لایحه بودجه، افزود: نهاد‌ها و سازمان‌های مربوط به کمیسیون بهداشت و درمان باید اطلاع داشته باشند که این کمیسیون نقشی در کاهش یا افزایش بودجه‌شان نداشته است چرا که تنها سه نماینده از جانب کمیسیون بهداشت در تلفیق حضور دارند و اغلب پیشنهاداتشان ازسوی دیگر اعضا وتو می‌شود.

 دست خالی سازمان‌های مسئول و پاسخگو از بودجه 

وی با بیان اینکه لایحه بودجه عمدتاً به سمت و سوی سازمان‌ها و نهاد‌های غیر پاسخگو هدایت می‌شود، اظهارکرد: به عنوان مثال متولی اصلی ساماندهی ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی مناطق محروم، معتادان، ناهماهنگی‌های اجتماعی سازمان بهزیستی است در حالی که بودجه رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی به نهاد دیگری داده می‌شود. در حوزه وزارت بهداشت و درمان نیز به همین صورت است. به عنوان مثال مشکل اساسی کشور در حوزه سلامت کمبود پرستار و مراقبت از بیماران در منزل است بر همین اساس ما پیشنهاد استخدام پرستاران و مراقبت از بیماران، را مطرح کردیم که متاسفانه رای نیاورد.

نهادها و انجمن‌ها برای کاهش بودجه خود از کمیسیون بهداشت و درمان گلایه نداشته باشند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همواره تلاش کرده تا از حقوق بیماران و حوزه سلامت دفاع کند، خاطرنشان کرد: نهادها و انجمن‌ها اگر در خصوص میزان بودجه‌ خود گلایه‌ای دارند باید نسبت به کمیسیون تلفیق مطرح کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet