انتخابات ریاست جمهوری
1398/11/14 22:23:00
سرویس اقتصادی
پاپی‌زاده:

واردات گندم با قیمت 3 هزار 500 تومان ظلم به کشاورزان است

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، گفت: دولت برای واردات حداقل ۴ میلیون تن گندم برنامه ریزی کرده که باید آن را با قیمت هرکیلوگرم ۳ هزار و ۵۰۰ تامین کند که این ظلم به کشاورزان داخلی است.
واردات گندم با قیمت 3 هزار 500 تومان ظلم به کشاورزان است نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، گفت: دولت برای واردات حداقل 4 میلیون تن گندم برنامه ریزی کرده که باید آن را با قیمت هرکیلوگرم 3 هزار و 500 تامین کند که این ظلم به کشاورزان داخلی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201905101003680610.jpg واردات,گندم,با,قیمت,3,هزار,500,تومان,ظلم,به,کشاورزان,است Icana

عباس پاپی‌زاده  عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص احتمال افزایش قیمت خرید تضمینی گندم، گفت: به دنبال این هستیم تا با در نظر گرفتن منابع درآمدی جدید قیمت خرید تضمینی گندم را افزایش دهیم اما قیمت این محصول باید توسط دولت و شورای اقتصاد افزایش پیدا کند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بارها به دولت تذکر داده شد که امسال به دلیل تعیین نرخ پایین خرید تضمینی گندم نیاز به واردات این محصول استراتژیک داریم، ادامه داد: قیمت گندم در سه ساله گذشته به صورت پیاپی پایین تر از نرخ تورم تعیین شده و باعث شده تا کشت این محصول صرفه اقتصادی نداشته باشد.

برداشت گندم کمباین

 

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینک بر اساس رشد تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی باید قیمت خرید تضمینی گندم افزایش داده شود، عنوان کرد: قیمت واردات هر کیلوگرم گندم وارداتی برای دولت حدودا 3 هزار و 500 تومان است اما از سوی دیگر نرخ 2 هزار و 200 تومانی تعیین شده این محصول استراتژیک هزینه تولید کشاورزان را تامین نمی‌کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حداقل قیمت خرید تضمینی گندم پیشنهادی نمایندگان به دولت 3 هزار تومان بوده است، تصریح کرد: دولت برای واردات حداقل 4 میلیون تن گندم برنامه ریزی کرده که باید آن را با قیمت هرکیلوگرم 3 هزار و 500 تامین کند که این ظلم به کشاورزان داخلی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet