خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/14 13:07:39
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی:

عملکرد مجلس نباید دستاویز سیاه‌نمایی جناح‌ها قرار گیرد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس با تأکید بر عدم تخریب عملکرد مجلس با نیات شخصی، گفت: مجلس دهم در حوزه‌های مختلفی برای کشور ریل‌گذاری کرد و توانست مشکلات بسیاری را در بخش‌های گوناگون برطرف کند.
عملکرد مجلس نباید دستاویز سیاه‌نمایی جناح‌ها قرار گیرد عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس با تأکید بر عدم تخریب عملکرد مجلس با نیات شخصی، گفت: مجلس دهم در حوزه‌های مختلفی برای کشور ریل‌گذاری کرد و توانست مشکلات بسیاری را در بخش‌های گوناگون برطرف کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712101455292825.jpg عملکرد,مجلس,نباید,دستاویز,سیاه‌نمایی,جناح‌ها,قرار,گیرد Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت، با بیان اینکه اگر قرار است قضاوتی پیرامون عملکرد مجلس صورت گیرد باید نسبت به شرایط کل کشور سنجیده شود، گفت: در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم، مجلس نیز همانند دولت به خاطر مشکلات موجود تحت فشار بود که این مشکلات ناشی از کمبود اعتبارات و کاهش فروش نفت بوده است.

اصلاح قانون مواد مخدر منجر به کاهش اعدام‌ها شد

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه با این حال مجلس اقدامات بسیار مثبتی در روند کاهش مشکلات کشور داشته است، عنوان کرد: با اصلاح قانون مواد مخدر کاهش اعدام ها را داشتیم، از طرفی شرایط کودکان مادر ایرانی و شناسنامه آنها برطرف شد.

وی همچنین با اشاره به این مطلب که آماده سازی برنامه ششم توانست ریل گذاری فعالیت های کشور باشد، اظهار داشت: در بحث شفاف سازی بودجه شرکت های دولتی و تابعه وزارتخانه ها و کاهش برخی بودجه های زائد و سوق آنها به سمت بخش های عمرانی کار مهم دیگری بود که با قانونگذاری مجلس صورت گرفت.

اصلاح قانون تجارت از وسیع‌ترین اقدامات مجلس دهم بود

رحیمی جهان آبادی همچنین اصلاح قانون تجارت که از قدیمی ترین قوانین کشور بود را در حل مشکلات حوزه کسب و کار مفید دانست و افزود: مجلس کار سنگین و وسیعی را برای اصلاح قانون تجارت صورت داد که جزء مهم ترین اقدامات ما بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم به بخشی از کارهای مجلس در حوزه بین الملل نیز اشاره و بیان کرد: مجلس دهم توانست با تقویت دیپلماسی پارلمانی و عمومی، حضور فوق العاده پررنگی در بین المجالس آسیایی، اسلامی و جهانی داشته باشد و بتواند در بهبود روابط میان ایران و برخی کشورها به ویژه پاکستان، ترکیه و برخی کشورهای عربی مثمر ثمر باشد که در این حوزه معاونت بین الملل مجلس و نمایندگان بخش های مربوط به بین المجالس نقش مهمی ایفا کردند.

نقش گره‌گشای رئیس مجلس در حوزه داخلی و بین‌المللی

وی ادامه داد: نقش رئیس مجلس نیز در گره گشایی کشور چه در عرصه بین المللی و چه عرصه های داخلی بسیار مهم بود و رایزنی های وی به کاهش مشکلات کشور کمک کرد.

رحیمی جهان آبادی در ادامه تصریح کرد: مجلس توانست مشکل مؤسسات مالی و اعتباری که باعث بروز مشکلات زیادی برای مردم شده بود را نیز حل کند و همچنین بودجه اشتغال زایی را به سمت توسعه پایدار روستایی و ایجاد رونق روستایی سوق دهد.

تصویب اعتبارات ارزشمند برای محرومیت‌زدایی

این عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: مجلس همچنین حمایت اعتباری نسبت به پروژه های  وسیع گازرسانی، تجهیزات بیمارستانی، جاده سازی و راه آهن داشت و اعتبارات ارزشمندی را برای محرومیت زدایی در برخی استان ها تصویب کرد که اثرگذار بود.

وی اضافه کرد: قوه مقننه به مشکلات حوزه کولبران و ساماندهی قاچاق مرزی، ورود کرد که در چند مرحله اقدامات ارزشمندی داشت، ضمن اینکه مجلس با اصلاح قانون مجازات و بازداشت های موقت و همچنین ساماندهی شوراهای حل اختلاف و تأمین نیرو و اعتبار برای قوه قضاییه توانست مشکلات بسیاری را در این حوزه رفع کند.

تعیین تکلیف چندهزار نیروی آموزش و پرورش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

رحیمی جهان آبادی در ادامه با اشاره به تأمین اعتبار برای جذب نیروی وزارت آموزش و پرورش که توانست باعث تعیین تکلیف چندین هزار نفر شود، عنوان کرد:همچنین ناظران حوزه کشاورزی تعیین تکلیف شده و بازنشستگان و هم ترازی حقوق آنها نیز از سوی مجلس انجام شد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه نباید برای قضاوت مجلس دهم، جنگ جناحی و سیاه نمایی شود چرا که قوه مقننه قربانی خواهد شد، خاطرنشان کرد:

مجلس دهم اگر قرار است قضااوت شود نه در جنگ جناحی و سیاه نمایی برخی مخالفان خانه ملت، که قربانی می کنند نباید مجلس را قربانی کرد. مجلس یکی از ارکان قدرت نظام و تصمیم گیری و محل امید ورجوع مردم است که روزانه صدها نفر به دفاتر مراجعه می کنند اما قدر مسلم هر دستگاهی ضعف هایی دارد اما اگر در چارچوب محیط سیاسی و اقتصادی کشور قضاوت کنیم کارهای ارزشمندی را انجام داده است./

گفتگو از: فائزه ظهیری

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet