پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/14 17:24:49
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

انتقاد از افزایش 20 میلیونی قیمت پراید در چندماه اخیر/ وزارت صمت توان اداره بازار خودرو را ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید وزارت صمت توان اداره بازار خودرو را ندارد به همین دلیل قیمت پراید در بازار به ۶۰ میلیون تومان رسیده است.
انتقاد از افزایش 20 میلیونی قیمت پراید در چندماه اخیر/ وزارت صمت توان اداره بازار خودرو را ندارد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید وزارت صمت توان اداره بازار خودرو را ندارد به همین دلیل قیمت پراید در بازار به 60 میلیون تومان رسیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102398079200.jpg انتقاد,از,افزایش,20,میلیونی,قیمت,پراید,در,چندماه,اخیر/,وزارت,صمت,توان,اداره,بازار,خودرو,را,ندارد Icana

سیدناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از گرانی خودرو در بازار، گفت: متاسفانه در ماه‌های اخیر دولت بازار را رها کرده است؛ پس از افزایش قیمت بنزین جلسات ستاد تنظیم بازار هر روز تشکیل شده و بازرسان بر نحوه عرضه کالاها و ارائه خدمات – هرچند فرمالیته- نظارت و متخلفان را جریمه و با آنها برخورد می‌کردند اما پس از مدتی این برنامه‌ها را رها کردند، در واقع نظارت محدود به چند روز بود.

خودروسازان به حال خود رها شدند

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علیرغم قول مسئولان مبنی بر اینکه قیمت کالاها تا پایان سال افزایش نمی‌یابد، اما وضعیت کنونی بازار واقعیت دیگری را نشان می‌دهد، افزود: قیمت کالاها هر روز افزایش می‌یابد و گرانی خودرو در هفته‌های اخیر نیز گواهی بر این مدعا است در واقع وزارت صنعت، معدن و تجارت توان مدیریت بازار خودرو را نداشته واین بازار را رها کرده است.

وی با انتقاد از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در کنترل قیمت ها، اظهار کرد: خودروسازان به حال خود رها شده و نظارتی بر عملکرد آنها نمی‌شود، این امر موجب شده خودرویی همانند پراید که بی کیفیت بوده و جانباختگان ناشی از تصادفات آن بیش از شهدای جنگ تحمیلی است در حال حاضر ۶۰ میلیون تومان در بازار به فروش رسد.

چرا پراید بی کیفیت 60 میلیون تومان شد؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خودرو پراید در گذشته 6 میلیون تومان بود حال چرا باید همان خودرو بدون ارتقای کیفیت ۶۰ میلیون تومان شود؟ اضافه کرد: خودروسازان "زه" کنار پراید را برداشته و در هنگام خرید برای نصب آن، از خریدار پول بیشتری طلب می‌کنند کدام نهاد و سازمانی باید به این موضوع ورود کند؟ آیا نباید وزیر صنعت، معدن و تجارت به این موارد رسیدگی کند؟/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet