ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1398/11/14 14:17:52
سرویس سیاسی
سفیر سابق ایران در عراق:

انتخاب نخست وزیر جدید، عراق را به سمت آرامش می برد

سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در عراق اظهار داشت: به نظر می رسد روند تحولات عراق با نخست وزیر جدید به سمت تشکیل دولت حرکت می کند.
انتخاب نخست وزیر جدید، عراق را به سمت آرامش می برد سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در عراق اظهار داشت: به نظر می رسد روند تحولات عراق با نخست وزیر جدید به سمت تشکیل دولت حرکت می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202002106335070841.jpg انتخاب,نخست,وزیر,جدید،,عراق,را,به,سمت,آرامش,می,برد Icana

محمد توفیق علاوی دو روز پیش  اعلام کرد که از سوی برهم صالح رئیس جمهور عراق مأمور تشکیل کابینه شده است. همزمان خبرگزاری اسپوتنیک نیز  به نقل از منبع عراقی اعلام کرد که تفاهماتی میان هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح و سائرون برای نامزدی محمد توفیق علاوی برای ریاست دولت آتی عراق حاصل شده و محمد توفیق علاوی از مقبولیت عمومی برخوردار است.

در پی معرفی نخست وزیر جدید عراق،  خبرگزاری خانه‌ملت در گفت‌وگو  با  حسن دانایی‌فر این موضوع را بررسی کرده است. این دیپلمات کشورمان در این باره  تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به واسطه مناسبات گسترده با عراق تاکید بر حسن همجواری و همچنین تاکید بر امنیت،ثبات و آرامش در کشور های  همسایه و روابط عمیق مذهبی بین نلت های دوکشور از استقرار دولت جدید در این کشور استقبال می کند.

وی افزود: انتخاب "محمد توفیق علاوی "به عنوان نخست وزیر در عراق می تواند این کشور را در مسیر آرامش و ثبات قرار دهد و قطعا جمهوری اسلامی ایران از هر اتفاقی که موجب ایجاد آرامش در عراق شود حمایت می کند.

وی در خصوص اینکه آیا نخست وزیر جدید می تواند حمایت روحانیت عراق را جلب کند، گفت: قطعا رئیس جمهور این کشور برای انتخاب خود این گونه ملاحظات را در نظر گرفته است و در این مسیر رایزنی هایی را صورت داده و ما امیدواریم هرچه سریع تر باتوجه به پایان مهلت قانونی تشکیل دولت که پارلمان این کشور بر اساس قانون اعلام کرده است دولت مرکزی عراق  کار خود را آغاز کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet