پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/14 15:00:49
سرویس سیاسی
ابطحی بااشاره به عدم صدور روادید برای حضور ایران در اجلاس سازمان همکاری های اسلامی:

معامله قرن را با پروپاگاندای رسانه ای نمی توان احیا کرد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: طرح "معامله قرن" مرده به دنیا آمده است و عربستان و همپیمانانش نمی‌توانند با پروپاگاندای رسانه ای آن را احیا کنند.
معامله قرن را با پروپاگاندای رسانه ای نمی توان احیا کرد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: طرح "معامله قرن" مرده به دنیا آمده است و عربستان و همپیمانانش نمی‌توانند با پروپاگاندای رسانه ای آن را احیا کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201601102301401651.jpg معامله,قرن,را,با,پروپاگاندای,رسانه,ای,نمی,توان,احیا,کرد Icana

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به موضوع  عدم صدور روادید از سوی عربستان سعودی به هیات جمهوری اسلامی برای حضور در نشست سازمان همکاری اسلامی درباره "معامله قرن"، گفت: طبق کنوانسیون‌های حقیقی و بین المللی کشور میزبان نمی‌تواند از میزبانی خود سوء استفاده کند.

وی افزود:کشور میزبان مانند عربستان نمی تواند تبعیض بین دعوت از کشورها و یا عدم اجازه برای ورود از هیئت های دیپلماتیک و اقتصادی و حتی در منظر پذیرایی ها و استقبال ها داشته باشد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با بیان اینکه اگر کشوری میزبان یک اجلاسیه بین المللی بود، حق ندارد که تبعیض آمیز برخورد کند و این یک موضوع مهم و اساسی است، مطرح کرد: دولت عربستان مسلما با این کار قوانین بین المللی را زیرپا گذاشته است و حقوق ایران برای شکایت از عربستان محفوظ است.

 

بیشتر بخوانید:

 

رفتارهای عربستان سعودی در جامعه بین الملل یک آبروریزی است

ابطحی با اشاره به طرح خیانت کارانه "معامله قرن"، خاطرنشان کرد: باید پرسید چرا این ها از حضور ایران در اجلاس سازمان همکاری های اسلامی وحشت داشتند؛ آنقدر این "معامله قرن "معامله یک طرفه و خیانتکارانه و جنایتکارانه است که استدلال جمهوری اسلامی ایران کشورهایی که با آرمان‌های مقاومت و ایجاد کشور مستقل فلسطینی همراه و هم عقیده هستند را می تواند در رسانه ها تحت تاثیر قرار دهد و یک فضای رسانه ای علیه آمریکا و دولت های مرتجع منطقه به ویژه عربستان و بحرین ایجاد کند.

معامله قرن از پیش محکوم به خطا و شکست بوده است

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه رفتارهای عربستان سعودی در جامعه بین الملل یک آبروریزی است، مطرح کرد: عربستان و هم پیمانانش باید بدانند که آفتاب هیچ گاه پشت ابر نمی ماند، این معامله از پیش محکوم به خطا و شکست بوده و مرده به دنیا آمده است و اینها نمی‌توانند با این پروپاگاندای رسانه ای آن را احیا کنند و اسرائیل جنایتکار را از اشغالگری نجات دهند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: مسلمانان ،ملت های منطقه و همه آزادی‌خواهان جهان درهمه کشورهای دنیا علیه این طرح "معامله قرن"به پا خواستند و امکان عملیاتی شدن این معامله مسلما وجود نخواهد داشت ./

خبرنگار : سلماز ابراهیم زاده

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet