هدر موبایل
1398/11/15 16:37:19
سرویس فرهنگی
علوی:

حدود 30 درصد مدارس لرستان نیاز به بازسازی دارد

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه ۳۰ درصد مدارس استان لرستان نیاز به بازسازی دارد، خواستار فعال شدن سازمان نوسازی مدارس در استان لرستان شد.
حدود 30 درصد مدارس لرستان نیاز به بازسازی دارد عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه 30 درصد مدارس استان لرستان نیاز به بازسازی دارد، خواستار فعال شدن سازمان نوسازی مدارس در استان لرستان شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106847751876.jpg حدود,30,درصد,مدارس,لرستان,نیاز,به,بازسازی,دارد Icana

سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح سئوال خود از وزیر آموزش و پرورش، عنوان کرد: این سئوال دارای دو بخش بود که بخش نخست آن درباره علت عدم اعمال مدرک تحصیلی بالاتر برای معلمان است که با وجود تصویب این قانون در مجلس، ولی این مهم اجرایی نمی‌شود.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته آموزش و پرورش در اجرای این قانون قصور کمتری در قیاس با سایر دستگاه‌های مسئول از جمله سازمان برنامه و بودجه دارد و ضرورت دارد که مسئولان ارشد اجرایی به این حوزه ورود کنند.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: بخش دوم سئوال نیز درباره مشکلات تبدیل وضعیت معلمان حق التدریس و قراردادی استان لرستان است که با وجود اینکه، این مشکل در بسیاری از استان‌ها برطرف شده ولی در لرستان هیچ تغییری در وضعیت معلمان صورت نگرفته است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: دولت موظف به تبدیل وضعیت بسیاری از معلمان از حالت قراردادی به پیمانی است ولی وضعیت معلمان استان لرستان تغییری پیدا نکرده است.

علوی کمبود فضای آموزشی در استان لرستان نیز یکی دیگر از مشکلات استان لرستان در حوزه آموزش و پرورش دانست و خواستار فعال تر شدن سازمان نوسازی مدارس در استان لرستان شد.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس تصریح کرد: نزدیک به 30 درصد مدارس استان لرستان نیاز به بازسازی و نوسازی دارد و ما باید فضای آموزشی مناسب را برای دانش آموزان با توجه به مصوبات خوب مجلس در این حوزه برای افزایش  اعتبارات این بخش فراهم کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet