هدر موبایل
1388/08/02 17:37:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم آبادان خبر داد

ابهام کارشناسان در زمان اجرای طرح تحول اقتصادی

**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: کارشناسان در مورد زمان اجرایی شدن طرح تحول اقتصادی ابهام دارند.

سید حسین دهدشتی، نماینده مردم آبادان در مجلس در بازدید ازغرفه خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اجرایی شدن طرح هدفمند کردن یارانه ها ضرورت دارد، اظهار داشت: کارشناسان مختلف سطح کشور بر روی اجرایی طرح هدفمند کردن یارانه ها اتفاق نظر دارند.

وی افزود: اما کارشناسان در مورد زمان اجرایی شدن این طرح ابهاماتی دارند و هنوز به نتیجه نرسیده اند.

دهدشتی تصریح کرد: برای زمان اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها بای وفاق ملی، همدلی بین مسئولان و مردم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز تورم در کشور وجود دارد، گفت: اقتصاددانان بهترین شیوه را زمانی می دانند که کمترین تورم ایجاد شود و در حال حاضر به دلیل وجود تورم در کشور، اجرایی شدن طرح منجر به بروز مشکلاتی می شود که اجرایی شدن طرح را تحت الشعاع قرار می دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در ارتباط با شیوه اجرایی شدن این لایحه، اظهار داشت: لایحه ای که دولت به مجلس ارائه کرده بود، در کمیسیون ویژه ای که در مجلس تشکیل شد، مورد بررسی و در نتیجه تعدیل قرار گرفت، که اولا در مدت زمان 5 ساله در نظر گرفته شود و طرح به صورت تدریجی رنگ اجرایی شدن بگیرد تا عوارض آن کمتر دامن گیر مردم شود.

وی تصریح کرد: ابهاماتی که در حال حاضر بر روی دهک‌های جامعه وجود دارد، هنوز شفاف  تعیین نشده است.

نماینده مردم آبادان گفت: دولت بر روی 7 دهک پیشنهاد داده و مجلس بر روی 5 دهک تاکید دارد، هرچند هنوز به تصویب مجلس نرسیده است.

دهدشتی گفت: تعیین دهک‌ها نیز عوارضی دارد اما به دلیل اینکه دهک‌ها برای مردم مشخص نیست جای نگرانی برای مجلس  و مردم وجود دارد.

نماینده مردم آبادان تصریح کرد: در بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها، اصلاح الگوی مصرف را هم باید در نظر گرفت و تنها بحث آزاد سازی قیمت‌ها نیست بلکه سقف مصرف نیز باید برای مردم مشخص شود.

وی ادامه داد: اگر دهک‌های پایین جامعه این الگوی مصرف را رعایت کنند با حداقل قیمت تمام شده اقلام را دریافت می‌نمایند.

وی با بیان اینکه هر کار بزرگی قطعا تبعاتی را به همراه دارد یا ممکن است با نقصان یا اشتباهاتی انجام گیرد، خاطرنشان کرد: باید در نظر بگیریم که مزایای این طرح تحول و همچنین معایب آن چه میزان خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet