حلول ماه ربیع الاول
1388/08/02 18:48:00
سرویس اقتصادی
دهقان با اجباری خواندن تحقق لایحه هدفمند کردن یارانه ها

همه نسبت به لایحه نگران و حساس هستند

**عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی از حساسیت مجلس، دولت، جامعه و حتی رهبری نسبت به لایحه هدفمند کردن یارانه ها خبر داد.

محمد دهقان عضو  هیات رئیسه مجلس در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در بازدید از غرفه خبرگزاری خانه ملت با بیان این مطلب که لایحه هدفمند کردن یارانه ها با تمام طرحها و لوایحی که تا به حال مورد بررسی قرار گرفته است، تفاوت دارد، اظهار داشت: بر روی این لایحه چه در سطح دولت، مجلس، جامعه و چه در سطح رهبری حساسیت وجود دارد.  
وی با بیان اینکه، در مجلس با حساسیت بر روی تک تک مواد لایحه کار کارشناسی سنگینی انجام شده است، افزود: شاید تاکنون هیچ لایحه ایی با این سطح اهمیت وجود نداشته، که این مقدار جریانهای مختلف سیاسی در خصوص آن همگرائی داشته باشند. 
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: در مجلس نیروهای مختلفی حضور دارند که با دولت از لحاظ سیاسی هم نظر نیستند؛ اما هنگام بررسی این موضوع هم نظر شدند و کلیات ان با  188 رای موافق به تصویب رسید این مساله مهمی بود. 
نماینده مردم طرقبه تصریح کرد: در بررسی جزئیات این طرح هم، هماهنگی خوبی بین طیف های مختلف وجود دارد. 
وی در پاسخ به اینکه نتیجه این لایحه در نهایت چگونه خواهد بود، تاکید کرد: قطعا نتیجه آن در دراز مدت به سود کشور خواهد شد، البته در کوتاه مدت هم تمهیدات لازم را در مجلس و دولت به عمل امده تا کمترین هزینه را داشته باشیم. 
دهقان افزود: اگر آزاد سازی قیمت ها را به تدریج داشته باشیم به همین ترتیب تورم هم به وجود می
آید و طبیعی نیز هست. 
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: به جهت اینکه خطری متوجه اقشار ضعیف جامعه نشود، دولت را مکلف کردیم که به اقشار ضعیف و به 5 دهکی که ضعیف تر هستند توجه نماید و به صور مختلف از طرق نقدی، غیر نقدی، گسترش تامین اجتماعی و پوشش خدمات درمانی به این اقشار توجه کرده تا آنان در بین این چرخ دنده های ناشی از تحول اقتصادی لطمه ایی نبینند.  
نماینده چناران و طرقبه تصریح کرد: اجرای این لایحه اجباری است و اینگونه نیست که ما اختیاری داشته باشی، کشور در آینده نزدیک به بن بست می رسد، باید جلوی این بی عدالتی را می گرفتیم و زمینه توسعه اقتصادی کشور را فراهم می کردیم. 
وی با بیان این مطلب که جهت اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی چاره ایی جز اجرا شدن این لایحه را نداریم، گفت: تمام کارشناسان و عقلا را بسیج کردیم که این کار انجام شود حال ممکن است در ادامه کار با ایراداتی مواجه شویم، مجلس همچنان هست و هر جا که احساس کنیم در اجرا با مشکل مواجه هستیم مجلس وارد میشود و آنرا اصلاح می کند و یا اگر مجبور شود آنرا متوقف می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet