خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/16 10:47:48
سرویس اجتماعی
بنیادی مطرح کرد

طولانی‌شدن روند پروژه‌های درمانی، معلول انحلال سازمان برنامه

عضو کمیسیون بهداشت مجلس انحلال سازمان برنامه و بودجه را یکی از عوامل طولانی‌ شدن روند پروژه‌های درمانی دانست و بر ضرورت تشدید نظارت‌ها برای جلوگیری از جانمایی نامناسب بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تاکید کرد.
طولانی‌شدن روند پروژه‌های درمانی، معلول انحلال سازمان برنامه عضو کمیسیون بهداشت مجلس انحلال سازمان برنامه و بودجه را یکی از عوامل طولانی‌ شدن روند پروژه‌های درمانی دانست و بر ضرورت تشدید نظارت‌ها برای جلوگیری از جانمایی نامناسب بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201912109085612460.jpg طولانی‌شدن,روند,پروژه‌های,درمانی،,معلول,انحلال,سازمان,برنامه Icana

بهروز بنیادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد بی توجهی نسبت به پروژه‌های نیمه تمام حوزه درمان، گفت: بر اساس آمار 600 هزار پروژه عمرانی نیمه تمام در کشور وجود دارد که برای تکمیل آنها با قیمت امروز نیاز به هزاران میلیارد بودجه وجود دارد.

وی ادامه داد: پروژه‌های نیمه تمام حوزه درمان از جمله پروژه‌هایی است که در سطوح مختلف با آنها روبرو هستیم و متاسفانه مشمول زمان شده‌اند، هر چند برخی پروژه‌های درمانی به دلیل عدم جانمایی و توزیع مناسب هنوز به سرانجام نرسیدند اما مهمترین علت کمبود بودجه و منابع مالی است.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن در مجلس دهم، افزود: البته در دوران احمدی‌نژاد سازمان برنامه و بودجه منحل شد و این بزرگترین اشتباه بود و هر چند در آن زمان برخی نسبت به انحلال سازمان خوشحال و بر این باور بودند که دستگاه‌ها و وزارتخانه‌‌ها عملکرد بهتری خواهند داشت اما مشکلات زیادی دامنگیر کشور شد که یکی از آنها عدم تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام است.

بنیادی یادآور شد: در واقع با احیای سازمان و برنامه و بودجه بسیاری از مسائلی که باید برای آنها ساختار جدیدی تعریف می‌شد زمان بر شدند و انحلال و احیای سازمان برنامه و بودجه زمان را از ما گرفت و منجر به چنین مشکلاتی شد که انتظار می‌رود برنامه و بودجه با همکاری بانک‌ها نسبت به تسریع در ساخت و اتمام پروژه‌های نیمه تمام حوزه درمان اقدام کنند تا موجب بهبود خدمات‌رسانی به مردم شود.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1399 مجلس، در مورد جانمایی نامناسب برخی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، گفت: با تشدید نظارت ها می توان چنین مشکلی را مدیریت کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی روزهای اخیر از بیمارستانی بازدید کرد که پس از 7 سال هنوز نیمه تمام مانده است./

پایان پیام

خبرنگار: محمود صادقیان

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet