ایام محرم 1398
1388/08/02 19:30:00
سرویس اقتصادی
نماینده ارامنه جنوب کشور در خصوص طرح تحول اقتصادی:

اگر جامعه تاب نیاورد، باید لایحه متوقف شود

**نماینده ارامنه جنوب کشور در مجلس گفت: بسیاری از نمایندگان نسبت به اجرائی شدن طرح هدفمند کردن یارانه ها دغدغه دارند.

روبرت بگلریان در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با حضور در غرفه خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مجلس بعد سیاستگذاری این لایحه را از حیث اقتصادی مصوب کرد و نسبت به نظرات دولت در لایحه اولیه تغییراتی را انجام داد، تصریح کرد: بعد اجرایی این طرح اهمیت خاصی دارد هم مردم ، هم نمایندگان و طبیعتا دولت نیز نسبت به آن نگران هستند. 
نماینده ارامنه جنوب گفت: هنگام بررسی طرح هدفمند کردن یارانه ها هم مجلس و هم دولت تلاش داشتند که به صراحت لفظ حذف یارانه را بکار نبرند بلکه از لفظ هدفمند کردن استفاده کنند. واقعیت این است که تصور می کنم همین تاکید مجلس و دولت برروی این اصطلاح به این دلیل است که در فرایند اجرا اگر دولت احساس کرد که تحمل اقتصاد و جامعه در یک مقاطعی در حدی نیست که این فشار ها متحمل شود، این طرح متوقف نماید یا جهت دهی آن را عوض نماید یا حتی در یک مقطعی نوع سیاستها را اصلاح کند.

وی تاکید کرد: به هر حال تحولات اجتماعی و اقتصادی را نمی توان پیش بینی کرد، شاید به جائی برسد که دولت تشخیص دهد که سرعت سیاستها را کند بکند و در برخی جاها متوقف نماید.  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اکثر مردم قبول کردند که تغییراتی در راه است و این خودش مفید است و در زمان اجرا چه بخواهیم و چه نخواهیم بخشی از آن با آزمون و خطا باز خواهد گشت اما متوقف کردن آن و بازگشت 180 درجه ایی را به نفع ملت نمی بینم.    
وی خواستار آن شد که دولت نمایندگان مجلس را هر ماه در یک جلسه غیر علنی در جریان اقدامات و چگونگی اجرای این کار قرار دهد که نمایندگان نیز توجیه باشند و بتوانند مردمرا نیز توجیه کنند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet