شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/11/20 12:32:52
سرویس اقتصادی
ابطحی تاکید کرد

تذکر جدی مجلس به بانک‌ها درخصوص اجرای قانون حذف سود مرکب

عضو فراکسیون ولایی مجلس نجات واحدهای تولیدی را در گرو اجرای دقیق این مصوبه مجلس توسط بانک‌ها دانست و گفت: مجلس به بانک‌ها درخصوص اجرای قانون حذف سود مرکب تذکر جدی می‌دهد.
تذکر جدی مجلس به بانک‌ها درخصوص اجرای قانون حذف سود مرکب عضو فراکسیون ولایی مجلس نجات واحدهای تولیدی را در گرو اجرای دقیق این مصوبه مجلس توسط بانک‌ها دانست و گفت: مجلس به بانک‌ها درخصوص اجرای قانون حذف سود مرکب تذکر جدی می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712107094839948.jpg تذکر,جدی,مجلس,به,بانک‌ها,درخصوص,اجرای,قانون,حذف,سود,مرکب Icana

سیدمحمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه بانک‌ها باید هرچه سریع‌تر "قانون حذف سود مرکب" را اجرایی کنند، گفت: مجلس تذکرات متعددی درباره اجرای هرچه سریع‌تر این قانون داده است و نمایندگان در صحن علنی به رئیس بانک مرکزی مجددا تذکر خواهند داد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت ادعای ورشکستگی بانک‌ها را در پی اجرای قانون حذف سود مرکب دارد اما این کار نه تنها موجب ورشکستگی بانک‌ها نمی‌شود بلکه به سود آنها نیز خواهد بود چراکه مردم توان پرداخت اصل و سود اولیه را پیدا می‌کنند و این چرخه پولی بانک‌ها را به گردش در می‌آورد.  

وی نجات واحدهای تولیدی را در گرو اجرای دقیق این مصوبه مجلس توسط بانک‌ها دانست و افزود: در صورت حذف سود مرکب، بدهی تولیدکنندگان به بانک‌ها پرداخت شده و در نتیجه منابع بانکی افزایش می‌یابد.

به گفته ابطحی متاسفانه قشر مستضعف و ضعیف جامعه مجبور به پرداخت ربح مرکب شدند، افرادی که بطور مثال وام 10 میلیون تومانی گرفتند و با محاسبه سود مرکب باید 75 میلیون تومان پرداخت کنند.

بیشتر بخوانید: آئین‌نامه اجرایی حذف سود مرکب تا چند روز دیگر به بانک‌ها ابلاغ می‌شود

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس، طرحی را با عنوان حذف سود مرکب بانک‌ها تهیه کردند و طبق آن تاکید کردند که سودهای مرکب از سال 1393 به بعد حذف شود و در پرداخت و بازپرداخت تسهیلات بر مبنای قرارداد اولیه عمل شود اما شورای نگهبان به مصوبه مجلس ایراد گرفت. با توجه به اصرار نمایندگان، این طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد، شورای نگهبان معتقد بود که اگر سود مرکب حرام است، حذف آن از تسهیلات قبل از سال 1393 هم باید مورد توجه قرار گیرد، در نهایت مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح مذکور موافقت کرد و قانون حذف سود مرکب مراحل اجرای شدن خود را طی می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet