خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/23 09:14:00
سرویس فراکسیون ها

دیدار هیات پارلمانی انگلیس با اعضاء فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی

"مایک گیپس" رئیس کمیته امور خارجی مجلس عوام انگلیس و هیات همراه بعد از ظهر سه شنبه با اعضاء فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این دیدار، "فاطمه آلیا" رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر آزادی فعالیت زنان ایرانی در صحنه های مختلف سیاسی و اجتماعی، وجود هرگونه مانعی در راه حضور آنان در زمینه های گوناگون را رد کرد.

وی افزود: نقش زنان ایرانی در تحولات سیاسی - اجتماعی کشور هر روز پر رنگ تر می شود.

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات اخیر شوراهای شهر و روستا در کشور گفت: حضور زنان در این زمینه نسبت به گذشته به نحو چشمگیری افزایش یافته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش های آمریکا برای تحمیل ارزش های فرهنگی غرب به سایر کشورهای جهان افزود: آمریکا در جهت تحکیم منافع سیاسی و اقتصادی خود سعی در نابودی ارزش ها و فرهنگ های ملی و بومی جهان دارد.

"عشرت شایق" نماینده مردم تبریز نیز در این جلسه با تاکید بر حضور سازنده زنان در جامعه ایران گفت: زنان ایرانی نقش ارزنده و بسزایی در تحقیقات و علوم پیشرفته در زمینه های مختلف از جمله استفاده صلح آمیز انرژی هسته ای و سلول های بنیادی ایفا می کنند.

"لاله افتخاری" نماینده مردم تهران هم در این دیدار با اشاره به مصوبات مجلس شورای اسلامی در زمینه تحکیم مبانی خانواده گفت: مجلس شورای اسلامی در سال های اخیر تلاش زیادی در جهت حفاظت از حقوق زنان، کودکان و تحکیم بنیان خانواده انجام داده است.

در این دیدار هیات پارلمانی انگلیس با اظهار خرسندی از سفر به ایران و آشنایی با واقعیات جامعه ایران، بر گسترش روابط پارلمان های دو کشور بویژه فراکسیون های زنان در مجالس دو کشور تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet