خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/11/17 22:28:00
سرویس سیاسی
بیانیه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس

سرزمین فلسطین قابل معامله نیست

فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ضمن محکومیت طرح معامله قرن مبارزه برای نجات سرزمین فلسطین را تنها یک مبارزه فلسطینی ندانسته و آن را مربوط به تمام امت اسلامی دانست.
سرزمین فلسطین قابل معامله نیست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ضمن محکومیت طرح معامله قرن مبارزه برای نجات سرزمین فلسطین را تنها یک مبارزه فلسطینی ندانسته و آن را مربوط به تمام امت اسلامی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201612107821685731.jpg سرزمین,فلسطین,قابل,معامله,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بیانیه ۱۴ ماده ای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در محکومیت طرح پیشنهادی ترامپ موسوم به «معامله قرن» منتشر شد که به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سرزمین فلسطین قسمت لاینفک پیکره و موضوع اصلی جهان اسلام است، که سال هاست تحت اشغال یک رژیم جعلی وظالم قرار گرفته وتا حق تعیین سرنوشت مردم این سرزمین به رسمیت شناخته نشود، بحران در منطقه غرب آسیا فروکش نخواهد کرد.

طرح پیشنهادی ترامپ با عنوان «معامله قرن» که طبق این طرح، اسرائیل در ازای دریافت امتیازهایی فراتر از تعهدات قبلی سازمان آزادی‌بخش فلسطین و قطعنامه‌های شورای امنیت، و الحاق بخش‌هایی از مناطق اشغال‌شده به خاک خود، با تشکیل دولت مستقل فلسطینی موافقت می‌کند، این طرح برای مشروعیت بخشیدن به رژیم غاصب اسرائیل و گام دیگری برای به خفت کشاندن فلسطین در ابعاد سیاسی واقتصادی وفرهنگی واجتماعی است.

فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی ضمن مخالفت و محکوم نمودن، طرح «معامله قرن» توجه ملت بزرگ ایران را به موارد ذیل جلب می کند.

۱- ما بار دیگر اقدام آمریکا برای به رسمیت شناختن بیت المقدس که به لحاظ تاریخی متعلق به مسلمانان بوده است را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، انتقال سفارتخانه خود از تل آویو به این شهر و به رسمیت شناختن جولان به عنوان بخشی از خاک رژیم صهیونیستی را  محکوم می نماییم.

۲- طرح موسوم به "معامله قرن" در واقع تعمیق رژیم اشغالگر صهیونیستی است و به هیچ وجه ضامن حقوق حقه فلسطینیان نخواهد بود و کاملا به نفع رژیم صهیونیستی است و ناقض حقوق اساسی مردم فلسطین است.

3- این طرح با مخالفت و نفرت امت اسلام مواجه می شود و جهان اسلام با آن مقابله خواهد کرد.

4- «معامله قرن» جنایت و توطئه ای است که با هدف استحاله آرمانها و آرزوهای ملتی زجر کشیده و تحت ستم، همچنین تغییر جغرافیای سیاسی، تاریخی و انسانی این سرزمین مقدس طراحی شده است.

۵- بر امت اسلامی فرض است که اراده، ایمان و شجاعت و هوشیاری خود را در این مقطع حساس  تاریخی به منصه ظهور گذاشته و با مقاومت و پایداری در مقابل غاصبان سرزمین های متعلق به تاریخ و تمدن اسلامی بیایستند و مانع تحقق این توطئه کثیف شوند.

۶- تجربه چهل سال اخیر قراردادهای ننگین سازش از کمپ دیوید تا اسلو و مادرید نشان داده است که ملت فلسطین جز از طریق مبارزه و استقامت به حقوق بدیهی و آرمان های خود دست نخواهند یافت.

۷- تاریخ رژیم صهیونیستی تاریخی سراسر جنایت، کشتار سازمان یافته، نقض حقوق بشر با حمایت غرب بوده و ماهیت این رژیم نژادپرستانه است.

۸- دورنمای اجرای طرح موسوم به «معامله قرن» افزایش بی ثباتی و ناآرامی، تشدید ظلم و ستم رژیم صهیونیستی بر ملت مظلوم فلسطین است.

۹- جمهوری اسلامی ایران حق مشروع مردم فلسطین به خصوص حق تعیین سرنوشت و دفاع مشروع از حاکمیت ملی و دستیابی به حقوق اولیه خود به رسمیت می شناسند و در این مسیر از هرگونه کمکی به مبارزین راه آزادی فلسطین از اشغال رژیم صهیونیستی با هر ملیتی و دین و مذهبی دریغ نخواهد کرد.

۱۰- دولت های غربی به ویژه دولت آمریکا و انگلیس به عنوان حامیان اصلی رژیم صهیونیستی در اشغال سرزمین های فلسطین مسئولیت کامل نسبت به پیامدهای استمرار اشغال سرزمین فلسطین، آوارگی میلیونها انسان، کشتار سازمان یافته و ظلم رژیم صهیونیستی نسبت به مسلمانان و مسیحیان دارد و روندی باید مقابل دولت های منطقه پاسخگو باشند.

۱۱- جوانان مسلمان و مؤمن امت اسلامی دیگر نظاره گر اقدامات و جنایت های رژیم صهیونیستی و حامیان غربی آنها نخواهند بود.

۱۲- طرح پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل سیاسی مسئله فلسطین می تواند مبنای خوبی برای حل این معضل دیرین منطقه غرب آسیا باشد.

۱۳- سرزمین فلسطین موضوعی نیست که بتوان بر سر آن معامله کرد بلکه حق و آرمان ملتی است که با زور و کشتار و ظلم بیش از هفتاد سال است توسط عده ایی صهیونیست با حمایت غرب پایمال شده است.

۱۴- مبارزه امت اسلامی برای آزادی فلسطین تنها مبارزه فلسطینی نیست بلکه مبارزه امت اسلامی برای آزادی قدس شریف به عنوان قبله اول مسلمانان و سرزمین مقدس است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی

حمیدرضا حاجی بابایی/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet