هدر موبایل
1398/11/23 20:40:05
سرویس سیاسی
سعیدی:

هیچ مجموعه‌ای مسئولیت نظارت و کنترل بداخلاقی‌های انتخاباتی را بر عهده نمی‌گیرد

عضو فراکسیون ولایی مجلس مهم ترین آسیب رفتارهای تخریبی در عرصه فعالیت‌های انتخاباتی را خالی شدن مجلس از افراد شایسته و توانمند عنوان کرد.
هیچ مجموعه‌ای مسئولیت نظارت و کنترل بداخلاقی‌های انتخاباتی را بر عهده نمی‌گیرد عضو فراکسیون ولایی مجلس مهم ترین آسیب رفتارهای تخریبی در عرصه فعالیت‌های انتخاباتی را خالی شدن مجلس از افراد شایسته و توانمند عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702103761868095.jpg هیچ,مجموعه‌ای,مسئولیت,نظارت,و,کنترل,بداخلاقی‌های,انتخاباتی,را,بر,عهده,نمی‌گیرد Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت رعایت اخلاق انتخاباتی را یکی از اصول اساسی در جریان رقابت ها برشمرد وگفت: متاسفانه طی سال های متمادی شاهد بی اخلاقی هایی در روند فعالیت‌های انتخاباتی بودیم که به تدریج رشد کرده به طوریکه امروز به یک رویه تبدیل شده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل افزایش بداخلاقی های انتخاباتی را نبود نظارت خواند و افزود: واقع امر این است که طی این سال ها هیچ مجموعه ای مسئولیت نظارت و کنترل بداخلاقی‌ها در ایام انتخابات را برعهده نگرفته است به طوریکه با چنین پدیده ای با تساهل و تسامح برخورد شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه توسعه فضای مجازی از دیگر دلایل روند رو به رشد رفتارهای تخریبی در جریان رقابت های انتخاباتی است ادامه داد: در پی توسعه روز افزون فعالیت شبکه های اجتماعی شاهد پخش و نشر گسترده اطلاعات بدون هیچ گونه فیلتری هستیم که همین موضوع به نشر اطلاعات غیرموثق دامن زده است.

وی با تاکید بر اینکه انتخابات در نظام جمهوری اسلامی باید برگرفته از فرهنگ و اعتقادات اسلامی باشد گفت: رعایت اخلاق و عدم ورود به نشر اکاذیب و تهمت و افترا موضوعاتی است که پایبندان به نظام جمهوری اسلامی باید دقت لازم را نسبت به آن داشته باشند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس آسیب های ناشی از رفتارهای تخریبی در جریان فعالیت های انتخاباتی را خالی شدن صحنه سیاست از حضور کارشناسان و دلسوزان نظام خواند و افزود: وقتی فضا آلوده به تهمت و تخریب شود افرادی که بیش از هر چیز به آبروی خود اهمیت می دهند برای در امان ماندن از چنین رفتارهایی صحنه را خالی کرده و در چنین شرایطی است که زمینه برای حضور افرادی که به بداخلاقی عادت کرده اند بیش از پیش فراهم خواهد شد.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی تکرار و ادامه رفتارهای تخریبی را زمینه ساز نهادیه شدن چنین رفتارهایی خواند و تاکید کرد: به طور قطع آسیب چنین رفتارهایی فقط متوجه نامزدهای انتخاباتی نبوده و کلان کشور را درگیر خواهد کرد./

پایان پیام    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet