پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/20 11:36:04
سرویس بین الملل
امیرعبداللهیان در دیدار با اصحاب رسانه افغانستان:

دیپلماسی رسانه ای سهم مهمی در بیان واقعیات جامعه افغانستان و منطقه دارد

جمعی از اصحاب رسانه افغانستان با دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار کردند.
دیپلماسی رسانه ای سهم مهمی در بیان واقعیات جامعه افغانستان و منطقه دارد جمعی از اصحاب رسانه افغانستان با دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201807109442101843.jpg دیپلماسی,رسانه,ای,سهم,مهمی,در,بیان,واقعیات,جامعه,افغانستان,و,منطقه,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هیأتی از اصحاب رسانه افغانستان، ظهر روز شنبه( 19 بهمن ماه)با حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بین الملل دیدار و گفتگو کردند.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار، با اشاره به پیوندهای عمیق تاریخی، دینی، فرهنگی و زبانی دو کشور بر اهمیت گسترش و توسعه مناسبات دوستانه جمهوری اسلامی ایران و افعانستان در حوزه های مختلف تأکید کرد و گفت: «دیپلماسی عمومی و رسانه ای سهم مهمی در بیان واقعیات جامعه افغانستان و منطقه دارد».

امیرعبداللهیان با انتقاد از سیاست  دوگانه آمریکا در قبال تروریسم و اشاره به حمایت کاخ سفید از داعش به انتقال برخی سران داعش از سوریه و عراق  به افغانستان اشاره کرد وهمچنین نقش برجسته سردار سلیمانی در روند طولانی مبارزه با این گروه تکفیری ـ تروریستی را ستود و افزود: «داعش توانسته است هسته های عملیاتی خود را در مناطقی از افغانستان احیا کند» وی متذکر شد: «اقدام آمریکا در ترور شهید سلیمانی مصداق بارز تروریسم دولتی بود که انسجام ملی و انزجار مردم منطقه در واکنش به این ترور ناجوانمردانه را باعث شده است». 

وی همچنین به تشریح تحولات منطقه پرداخت و تصریح کرد: «اراده جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط همه جانبه با کشورهای همسایه است و ظرفیتهای بسیار خوبی برای فعال کردن آن وجود دارد». 

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل خاطر نشان کرد: «آمریکا از منطقه و افغانستان بیرون نخواهد رفت و خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، در وعده های انتخاباتی رئیس جمهور این کشور خلاصه خواهد شد». 

در این دیدار اصحاب رسانه های افغانستان، ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران با ابراز خرسندی از این دیدار و بر شمردن اشتراکات تاریخی، فرهنگی و دینی دو کشور خواستار بهره گیری از فرصت ها و ظرفیت های موجود در روابط دو کشور برای گسترش همکاری شدند.

آنها همچنین، تصریح کردند: «تقویت مناسبات و تعاملات دستاوردی برای دو ملت همسایه، دوست، همزبان و مسلمان جمهوری اسلامی ایران و افغانستان خواهد بود». و با شرایط حاکم بر افغانستان بر نقش مهم مردم مقاوم افغان در مقابله با توطئه های دشمنان افغانستان و منطقه تأکید کردند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet