هدر موبایل
1398/11/23 21:30:00
سرویس اجتماعی
بابایی صالح:

تداوم حمله سگ‌های بی‌صاحب به کودکان زیر سایه بی‌توجهی شهرداری‌ها

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس از بی توجهی شهرداری‌ها نسبت به جمع‌آوری و ساماندهی سگ‌های بی‌صاحب انتقاد کرد و گفت: این حیوانات امنیت و آرامش مردم را سلب کرده و مهمترین عامل بروز بیماری هاری هستند.
تداوم حمله سگ‌های بی‌صاحب به کودکان زیر سایه بی‌توجهی شهرداری‌ها عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس از بی توجهی شهرداری‌ها نسبت به جمع‌آوری و ساماندهی سگ‌های بی‌صاحب انتقاد کرد و گفت: این حیوانات امنیت و آرامش مردم را سلب کرده و مهمترین عامل بروز بیماری هاری هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201811104161315976.jpg تداوم,حمله,سگ‌های,بی‌صاحب,به,کودکان,زیر,سایه,بی‌توجهی,شهرداری‌ها Icana

روح‌اله بابایی صالح در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه سگ‌های بی پناه و بی‌صاحب تهدیدی جدی برای سلامت مردم به شمار می‌روند، گفت: هر چند به طور مداوم خبرهایی از حمله سگ‌های بی پناه و بی‌صاحب به مردم به ویژه کودکان شنیده می‌شود اما شهرداری ها همچنان برای جمع آوری و ساماندهی آنها چاره‌اندیشی نکرده و شاهد پرسه آنها در برخی شهرها و مناطق حاشیه‌نشین هستیم.

روح الله بابایی صالح

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با یادآوری تداوم حمله سگ‌های بی‌صاحب به کودکان زیر سایه بی‌توجهی شهرداری‌ها، افزود: سگ های بی‌صاحب امنیت و آرامش مردم را سلب کرده و مهمترین عامل بروز بیماری هاری هستند که برای کنترل بیماری هاری باید برای جمع آوری و ساماندهی آنها چاره اندیشی کرد؛ در گذشته حیوان گزیدگی بیشتر در مناطق روستایی دیده می‌شد اما در حال حاضر شاهد این معضل در مناطق شهری هم هستیم و هزینه‌های زیادی را به کشور تحمیل می‌کند.

وی با بیان اینکه شهرداری متولی جمع‌آوری سگ‌های بی‌صاحب است، گفت: کشتن سگ‌های بی‌پناه با سم یا طرق مختلف اقدامی غیراخلاقی است و باید جمع‌آوری، ساماندهی و در فضایی خارج از شهرها برای جلوگیری از آسیب‌رساندن به مردم نگهداری شوند؛ مسئولان شهری باید به نحوی تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کنند که به حیوانات بی گناه آسیبی نرسد البته عقیم‌سازی هم یکی از راهکارها برای کاهش تعداد آنها است.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس دهم یادآور شد: ساماندهی سگ‌های بی‌پناه تامین امنیت و آرامش مردم را به دنبال داشته و از انتقال بیماری‌ها پیشگیری می‌کند  بنابراین شهرداری‌ها باید این مهم را در دستور کار قرار دهند.

بابایی صالح افزود: دانشگاه علوم پزشکی البرز اخیرا از مردم خواست که از آهار دادن و خنک کردن نان بر روی میزهای بیرون نانوایی خودداری کنند چون مشاهده شده سگ‌های ولگرد نان خشکه‌ها را با زبان جمع می‌کنند که باعث انتقال انواع بیماری‌ها می‌شود بنابراین می طلبد شهرداری ها معضل سگ‌های بلاصاحب را جدی بگیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet