شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/11/23 11:34:00
سرویس فرهنگی
احمدی‌لاشکی:

اراده لازم برای اصلاح کنکور وجود ندارد / ضرورت تعیین جایگزین کنکور

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: حذف کنکور رویه خاص خودش را دارد و یک دفعه نمی توان کنکور را حذف کرد اما اراده کافی برای اصلاح کنکور در کشورمان وجود ندارد.
اراده لازم برای اصلاح کنکور وجود ندارد / ضرورت تعیین جایگزین کنکور نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: حذف کنکور رویه خاص خودش را دارد و یک دفعه نمی توان کنکور را حذف کرد اما اراده کافی برای اصلاح کنکور در کشورمان وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106277743311.jpg اراده,لازم,برای,اصلاح,کنکور,وجود,ندارد,/,ضرورت,تعیین,جایگزین,کنکور Icana

قاسم احمدی لاشکی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اظهارات اخیر یکی از مسئولان وزارت آموزش و پرورش مبنی بر اینکه ۸۵ درصد پذیرش دانشجویان در دانشگاه ها از طریق سوابق تحصیلی آنان است، گفت: بنده باید بگویم که بیش از ۸۵ درصد پذیرش دانشجویان، بدون کنکور و از طریق سوابق تحصیلی انجام می شود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: البته همچنان برای پذیرش در رشته های خاص به ویژه در دانشگاه های پرطرفدار رقابت زیادی وجود دارد و سوابق تحصیلی کمتر اعمال می شود.

وی ادامه داد: در واقع پذیرش دانشجو بدون کنکور و با سوابق تحصیلی مختص رشته های دانشگاهی کم متقاضی است و باید به این مسئله هم توجه کرد که بیش از ۵۰۰ هزار صندلی دانشگاه های ما در سال خالی است و بر این اساس مشخص است که پذیرش در این رشته ها بدون کنکور انجام شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئله مهم در اینجا آن است که همچنان رقابت بین متقاضیان برای پذیرش در رشته های پرمتقاضی و دانشگاه های برتر بسیار زیاد است و باید کنکور اصلاح شود چرا که رویه فعلی برگزاری کنکور صرفا باعث استرس داوطلبان شده است.

احمدی لاشکی با بیان اینکه متاسفانه اراده کافی برای اصلاح کنکور وجود ندارد، گفت: البته حذف کنکور رویه خاص خودش را دارد و یک دفعه نمی توان کنکور را حذف کرد و باید در وهله اول جایگزین آن را پیدا کرد.

وی تصریح کرد: مجلس و وزارتخانه های علوم و آموزش و پرورش اراده لازم را برای اصلاح کنکور ندارند و حتی لازم است شورای عالی انقلاب فرهنگی هم به این موضوع مهم ورود کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet