خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/11/22 21:36:00
سرویس فرهنگی
نگهبان سلامی:

لابی مراکز آزاد آموزشی برای جلوگیری از حذف کنکور / باید زیرساخت‌های حذف کنکور فراهم شود

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: وجود کنکور برای یکسری از مراکز آموزشی آزاد و کلاس های کنکور منفعت دارد و گردانندگان این مراکز لابی و تلاش زیادی می کنند تا کنکور حذف نشود که باید در مقابل آنان ایستاد و حذف کنکور را عملیاتی کرد.
لابی مراکز آزاد آموزشی برای جلوگیری از حذف کنکور / باید زیرساخت‌های حذف کنکور فراهم شود عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: وجود کنکور برای یکسری از مراکز آموزشی آزاد و کلاس های کنکور منفعت دارد و گردانندگان این مراکز لابی و تلاش زیادی می کنند تا کنکور حذف نشود که باید در مقابل آنان ایستاد و حذف کنکور را عملیاتی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/72295.jpg لابی,مراکز,آزاد,آموزشی,برای,جلوگیری,از,حذف,کنکور,/,باید,زیرساخت‌های,حذف,کنکور,فراهم,شود Icana

محمود نگهبان سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت اصلاح کنکور، گفت: ما در مجلس قبلی "طرح سنجش و پذیرش" را در راستای حذف تدریجی کنکور تهیه و تدوین کردیم که بر اساس آن طرح قرار بر این بود که هر سال ۱۵ درصد از آزمون کم شود و تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجویان بیشتر شود.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط فعلی بسیاری از کدرشته ها در دانشگاه هایی چون آزاد، غیرانتفاعی و پیام نور بدون آزمون انجام می شود اما همچنان در برخی از رشته ها به ویژه در دانشگاههای خاص، رقابت برای کنکور بسیار فشرده است.

تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجویان افزایش یابد

وی افزود: باید تا جایی که امکان دارد تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجویان افزایش یابد، البته به شرط اینکه بتوانیم در کل کشور و خصوصاً روستاها و مناطق دورافتاده امکانات و خدمات آموزشی ارائه دهیم و عدالت آموزشی برقرار باشد.

نگهبان سلامی بیان کرد: اگر بتوانیم این شرایط را در کشور فراهم کنیم، بحث حفظ کنکور عملیاتی خواهد شد اما تا زمانی که وزارت آموزش و پرورش زیرساخت های لازم برای این موضوع را فراهم نکند و نتواند خدمات یکسانی را به دانش آموزان مناطق مختلف کشور ارائه کند، قطعاً مشکلات در این زمینه ادامه خواهد داشت.

زیرساخت های حذف کنکور فراهم نیست

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس مجری نیست و ما قانون را برای دستگاههای اجرایی تصویب می کنیم و طرح حذف کنکور را هم تصویب کردیم که باید زیرساخت های آن آماده می شد که بخش عمده ای از آن هنوز فراهم نشده است و باید به این سمت و سو حرکت شود.

وی ادامه داد: البته وجود کنکور برای یکسری از مراکز آموزشی آزاد و کلاس های کنکور منفعت دارد و گردانندگان این مراکز لابی و تلاش زیادی می کنند تا کنکور حذف نشود.

نگهبان سلامی تاکید کرد: نهادهای نظارتی در آموزش و پرورش، مجلس و کمیسیون آموزش باید پای کار آیند و اجازه ندهند که به دلیل منافع عده ای خاص، کنکور همچنان برقرار بماند./

پایان پیام

خبرنگار: هدی ریسمانچی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet