هدر موبایل
1398/11/23 21:00:00
سرویس اجتماعی
بنیادی:

تمامی درآمدهای سازمان انتقال خون با مصوبه کمیسیون تلفیق اختصاصی می‌شود

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ تمامی درآمدهای انتقال خون اختصاصی و با این اقدام بخش عمده مشکلات مالی سازمان حل می‌شود.
تمامی درآمدهای سازمان انتقال خون با مصوبه کمیسیون تلفیق اختصاصی می‌شود عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99 تمامی درآمدهای انتقال خون اختصاصی و با این اقدام بخش عمده مشکلات مالی سازمان حل می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201912107019774942.jpg تمامی,درآمدهای,سازمان,انتقال,خون,با,مصوبه,کمیسیون,تلفیق,اختصاصی,می‌شود Icana

بهروز بنیادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اظهارات مدیر عامل سازمان انتقال خون مبنی بر کسری بودجه 400میلیارد تومانی و درخواست از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای رفع این مشکل، گفت: انتقال خون به عنوان یکی از سازمان‌های حیاتی در پدافند غیرعامل کشور محسوب می‌شود و طی چند سال اخیر به دلیل عدم تمرکز مناسب بر آن بسیاری از مراکز انتقال خون در سطح شهرستان‌ها واستان ها با مشکلات زیادی به ویژه در مورد به روزرسانی تجهیزات و پرداخت معوقات جاری پرسنل مواجه شدند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون بهداشت مجلس در سال گذشته و جاری بر این شد که درآمد اختصاصی سازمان انتقال خون را به سازمان بازگرداند و سازمان برنامه و بودجه تاکنون همکاری خوبی با ما داشته و تلاش کرده در حد امکان تخصیص بیشتری را نسبت به سایر دستگاه ها پرداخت کند.

وی ادامه داد: در گذشته درآمدهای اختصاصی انتقال خون وارد خزانه می‌شد و سازمان برنامه و بودجه بخشی از آن را در اختیار سازمان قرار می داد البته عدد تخصیصی بیش 60 یا 70 درصد بود و تخصیص سازمان نسبت به سایر سازمان‌ها بیشتر بود اما با ارائه پیشنهادی از سوی کمیسیون بهداشت به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99 و حمایت یکپارچه نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق مقرر شد تمامی درآمدهای اختصاصی سازمان به طور کامل در اختیار خود سازمان قرار گیرد و تخصیص صد درصدی شود.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن در مجلس دهم افزود: اگر این پیشنهاد در صحن علنی مجلس هم مورد موافقت نمایندگان قرار گیرد بخش عمده مشکلات مالی سازمان حل خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet