خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/11/23 21:05:00
سرویس سیاسی
طاهر خانی مطرح کرد

ضرورت بررسی عمیق سیاسی پیرامون کاهش روابط ایران و انگلیس

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: بررسی عمیق سیاسی برای تعیین تکلیف طرح کاهش مناسبات ایران و انگلیس ضروری است هرچند به نظر می‌رسد که مواضع انگلیسی‌ها با کاهش روابط هم تغییری نکند.
ضرورت بررسی عمیق سیاسی پیرامون کاهش روابط ایران و انگلیس عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: بررسی عمیق سیاسی برای تعیین تکلیف طرح کاهش مناسبات ایران و انگلیس ضروری است هرچند به نظر می‌رسد که مواضع انگلیسی‌ها با کاهش روابط هم تغییری نکند. https://cdn.icana.ir/d/019/201908108678783088.jpg ضرورت,بررسی,عمیق,سیاسی,پیرامون,کاهش,روابط,ایران,و,انگلیس Icana

بهمن طاهرخانی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با یادآوری طرح کاهش مناسبات ایران و انگلیس، گفت: تاریخ روابط ایران و سایر کشورها مانند انگلیس ضایعه عمیقی را ایجاد کرده است. سیاستمداران انگلیس از زمانی که قدرت پیدا کردند در حق ملت ایران اجحاف‌های فراوان کردند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آنچه نیاز به بررسی بسیار دارد اینکه آیا انگلیس از رفتار خلاف عرف گذشته بر خواهد داشت. تجربه ثابت کرده که دولتمردان انگلیس تغییر نخواهند کرد به ویژه اینکه انگلیس از متحدان آمریکا است و مواضع نزدیکی به آنها دارد.

وی افزود: بعید است که در صورت عدم کاهش مناسبات ایران با انگلیس، آنها دست از خصومت و بداخلاقی سیاسی بردارند. نمایندگان طرحی را ارایه کردند اما برای تصویب آن باید بررسی همه جانبه انجام شود.

طاهرخانی معتقد است: همه آزاد اندیشان و حقوق‌دانان دنیا و هر وجدان بیداری می‌داند که آمریکایی‌ها در ارتباط با برجام بدعهدی کردند. رفتارهای اروپایی‌ها بعد از خروج آمریکا نیز نشان داد که آنها اراده‌ای برای بهبود روابط و احیاء برجام ندارند به ویژه انگلیسی‌ها که مواضع تندتری علیه ایران اتخاذ کردند و خود را به آمریکا نزدیک‌تر کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به شرایط فعلی و تجربه گذشته اگر ایران مناسبات خود با انگلیس را هم کاهش ندهد به نظر نمی‌رسد که اروپایی‌ها اراده ای برای احیاء برجام یا بهبود روابط داشته باشند. با این حال بهتر است که بررسی میدانی و عمیق سیاسی انجام شود تا بر اساس آنچه به نفع کشور و منافع ملی است، تصمیم گرفته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet