پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/03 14:38:00
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی مطرح کرد

استفاده از ربات ترفند سوداگران برای خرید خودرو در طرح‌های پیش فروش

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید عده‌ای با استفاده از رانت‌های اطلاعاتی و به کارگیری ربات از خودروسازان خرید می‌کنند اما آن را در بازار و با قیمت‌های گزاف به فروش می‌رسانند.
استفاده از ربات ترفند سوداگران برای خرید خودرو در طرح‌های پیش فروش عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید عده‌ای با استفاده از رانت‌های اطلاعاتی و به کارگیری ربات از خودروسازان خرید می‌کنند اما آن را در بازار و با قیمت‌های گزاف به فروش می‌رسانند. https://cdn.icana.ir/d/019/201909100128087460.jpg استفاده,از,ربات,ترفند,سوداگران,برای,خرید,خودرو,در,طرح‌های,پیش,فروش Icana

سیدناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از مکانیسم پیش فروش خودروسازان، گفت: مردم از نحوه طرح‌های پیش فروش خودروسازان گلایه مند هستند زیرا ظرفیت ثبت‌نام‌ها ظرف چند ثانیه تکمیل شده و این خودروها به دست مصرف کننده واقعی نمی‌رسد.

افراد معمولی نمی‌توانند در طرح‌های پیش فروش خودرو ثبت نام کنند

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افراد معمولی نمی‌توانند در طرح‌های پیش فروش خودرو ثبت نام کنند، افزود: شرکت‌های خودروسازی باید ساز و کارمناسبی برای طرح‌های پیش فروش پیش بینی کنند، تعلل آنها در تغییر نحوه ارائه خودرو به مردم جای تامل دارد.

وی اظهار کرد: عده‌ای با استفاده از رانت‌های اطلاعاتی و به کارگیری ربات از خودروسازان خرید می‌کنند اما آن را در بازار و با قیمت‌های گران به فروش می‌رسانند و ازآنجایی که میان قیمت خودرو در بازار و نمایندگی شکاف عمیقی وجود دارد این افراد به راحتی می‌توانند به سودهای کلان دست یابد.

فروش ۴۰ هزار خودرو در عرض چند ثانیه در طرح های پیش فروش جای تامل دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فروش ۴۰ هزار خودرو در عرض چند ثانیه در طرح های پیش فروش جای تعجب داشته و به بررسی نیاز دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet