هدر موبایل
1398/11/23 18:27:00
سرویس اجتماعی
بیگدلی مطرح کرد

ارتقای اعتبار دفترچه‌های تامین اجتماعی با تسویه حساب کامل بدهی به وزارت بهداشت

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه با تسویه کامل بدهی‌های تامین اجتماعی اعتبار دفترچه‌های درمان ارتقا می‌یابد، گفت: بیمه شدگان اگر نتوانند به درستی از دفترچه درمان استفاده کنند حیثیت تامین اجتماعی خدشه‌دار می‌شود.
ارتقای اعتبار دفترچه‌های تامین اجتماعی با تسویه حساب کامل بدهی به وزارت بهداشت عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه با تسویه کامل بدهی‌های تامین اجتماعی اعتبار دفترچه‌های درمان ارتقا می‌یابد، گفت: بیمه شدگان اگر نتوانند به درستی از دفترچه درمان استفاده کنند حیثیت تامین اجتماعی خدشه‌دار می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201805103550768935.jpg ارتقای,اعتبار,دفترچه‌های,تامین,اجتماعی,با,تسویه,حساب,کامل,بدهی,به,وزارت,بهداشت Icana

احمد بیگدلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از تسویه کامل بدهی تامین اجتماعی به وزارت بهداشت طی دو هفته آینده ابراز خرسندی کرد و گفت: رییس سازمان برنامه و بودجه  پرداخت 5 هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت به دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرده است.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس برنامه ششم توسعه دولت باید تا پایان برنامه بدهی خود را به تامین اجتماعی پرداخت کند؛ متاسفانه تامین اجتماعی در حال حاضر در وضعیتی قرار دارد که حتی هزینه‌های جاری خود را نمی‌تواند پرداخت کند.

وی ادامه داد: بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و حتی داروخانه‌ها به افراد تحت پوشش تامین اجتماعی یا خدمات نمی‌دهند یا به صورت ناقص می‌دهند و علت آن هم بدهی بالای تامین اجتماعی است از سویی تامین اجتماعی به دولت طلبکار است و متاسفانه هنوز میزان بدهی مشخص نیست و رقم‌های متعددی ارائه می‌شود.

نماینده مردم خدابنده در مجلس دهم یادآور شد: بهتر است تامین اجتماعی بدهی‌های خود به وزارت بهداشت را به روز کند زیرا این سازمان در شهرستان‌ها و استان‌ها خدمات درمانی چندانی برای ارائه به بیمه شده‌ها ندارد؛ بر اساس قانون تامین اجتماعی، سهم درمان 9 بیست و هفتم حقوق دستمزد و کارگران است و این مبلغ ماهانه از حساب بیمه شدگان کسر می‌شود اما متاسفانه امکانات مناسبی به مردم پرداخت نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:

بیگدلی ادامه داد: اگر بدهی های سازمان تامین اجتماعی در زمان مناسب و به موقع پرداخت شود بخش عمده مشکلات درمان حل و باعث دلگرمی بیشتر ارائه کنندگان خدمات و حفظ منزلت وکرامت بیمه شدگان می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: دفترچه تامین اجتماعی حیثیت کارگران است و اگر نتوانند به درستی از آن استفاده کنند حیثیت تامین اجتماعی خدشه دار شده و زیر سوال می رود؛ با تسویه کامل بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی اعتبار دفترچه های درمان ارتقا می یابد و انتظار می‌رود با روشی که دولت، سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت در پیش گرفته مشکلات سد راه بیمه شدگان حل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet