پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/23 19:28:13
سرویس اقتصادی
لاهوتی مطرح کرد

تذکر به بانک‌ها درخصوص وضعیت اجرای "قانون حذف سود مرکب"

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می‌گوید: مجلس نظارت خود را برای اجرای قانون حذف سود مرکب با جدیت دنبال خواهد کرد و اجازه نخواهد داد این قانون مهم بلاتکلیف بماند.
تذکر به بانک‌ها درخصوص وضعیت اجرای "قانون حذف سود مرکب" عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می‌گوید: مجلس نظارت خود را برای اجرای قانون حذف سود مرکب با جدیت دنبال خواهد کرد و اجازه نخواهد داد این قانون مهم بلاتکلیف بماند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101080472447.jpg تذکر,به,بانک‌ها,درخصوص,وضعیت,اجرای,"قانون,حذف,سود,مرکب" Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تذکر به بانک‌ها درخصوص اجرای هرچه سریع‌تر "قانون حذف سود مرکب"، گفت: مجلس نظارت خود را برای اجرای این قانون با جدیت دنبال خواهد کرد و اجازه نخواهد داد این قانون مهم در دولت بلاتکلیف بماند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید هر چه سریع‌تر آیین نامه اجرایی "قانون حذف سود مرکب" تدوین و ابلاغ شود، افزود: مجلس تذکرات متعددی درباره اجرای هرچه سریع‌تر این قانون داده است و نمایندگان در صحن علنی به رئیس بانک مرکزی مجددا تذکر خواهند داد.

وی نجات واحدهای تولیدی را در گرو اجرای دقیق این مصوبه مجلس توسط بانک‌ها دانست و افزود: درصورت حذف سود مرکب، بدهی تولیدکنندگان به بانک‌ها پرداخت شده و در نتیجه منابع بانکی افزایش می‌یابد.

به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس متاسفانه قشر مستضعف و ضعیف جامعه مجبور به پرداخت ربح مرکب شدند، افرادی که بطور مثال وام 10 میلیون تومانی گرفتند و با محاسبه سود مرکب باید 75 میلیون تومان پرداخت کنند.

بیشتر بخوانید: آئین‌نامه اجرایی حذف سود مرکب تا چند روز دیگر به بانک‌ها ابلاغ می‌شود

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس، طرحی را با عنوان حذف سود مرکب بانک‌ها تهیه کردند و طبق آن تاکید کردند که سودهای مرکب از سال 1393 به بعد حذف شود و در پرداخت و بازپرداخت تسهیلات بر مبنای قرارداد اولیه عمل شود با توجه به اصرار نمایندگان، این طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد، شورای نگهبان معتقد بود که اگر سود مرکب حرام است، حذف آن از تسهیلات قبل از سال 1393 هم باید مورد توجه قرار گیرد، در نهایت مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح مذکور موافقت کرد و قانون حذف سود مرکب مراحل اجرایی شدن خود را طی می‌کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet