هدر موبایل
1398/11/23 20:16:27
سرویس اجتماعی
جعفرزاده:

وضعیت استان گیلان همچنان بحرانی است / غافل گیری مسئولان معنا ندارد

نماینده مردم رشت در مجلس ضمن بحرانی خواندن شرایط استان گیلان، گفت: در شرایطی که ساعت و میزان بارش برف مشخص بود، غافل گیری مسئولان معنا ندارد.
وضعیت استان گیلان همچنان بحرانی است / غافل گیری مسئولان معنا ندارد نماینده مردم رشت در مجلس ضمن بحرانی خواندن شرایط استان گیلان، گفت: در شرایطی که ساعت و میزان بارش برف مشخص بود، غافل گیری مسئولان معنا ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/56278.jpg وضعیت,استان,گیلان,همچنان,بحرانی,است,/,غافل,گیری,مسئولان,معنا,ندارد Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به وضعیت بحرانی ایجاد شده در استان گیلان پس از بارش شدید برف در شب گذشته، درباره آمار جان‌باختگان ناشی از ریزش بهمن و برف در استان گیلان گفت: متأسفانه تا کنون بارش برف سنگین و بهمن 7 کشته و 78 مصدوم از خود به جای گذاشته است.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با بیان اینکه مدیریت بحران در استان گیلان ناموفق عمل کرد، افزود: ساعت و میزان بارش از قبل پیش بینی شده بود و مدیریت در حوزه راه‌ها، برق و آب ضعیف عمل کرد که به این شکل جاده‌ها بسته و برق بیش از 100 روستا قطع شد.

پلیس راه باید جاده را می‌بست تا بهمن جان مردم را نگیرد

جعفرزاده تصریح کرد: در حوزه راه بی تدبیری صورت گرفت و پلیس راه می‌توانست مسیرهای بهمن خیز را ببندد ولی این کار صورت نگرفت و نهایتا مردم یک شبانه روز در برف ماندند و بهمن ناشی از این برف نیز جان 5 هموطن ما را گرفت.

این نماینده مردم در مجلس افزود: 2 جان باخته دیگر ناشی از برف سنگین گیلان نیز به دلیل ریزش سقف خانه‌های روستایی بود.

وی با تأکید بر اینکه در شرایطی که پیش بینی برف سنگین صورت گرفته بود، غافلگیر شدن مسئولان بی معناست، ادامه داد: متأسفانه در این شرایط پاسخگو نبودن به مردم یکی از ضعف‌های مسئولان استانی بود.

از توان بخش خصوصی استفاده نشد

جعفرزاده یادآور شد: همچنین در جریان بارش برف سنگین شب گذشته از توان بخش خصوصی به هیچ عنوان استفاده نشد در حالیکه در سنوات گذشته پیمانکاران از دو روز قبل دعوت می‌شدند و ماشین‌های سنگین خود را در مبادی ورودی و خروجی شهرها قرار می‌دادند تا از ظرفیت آنان استفاده شود.

وی افزود: در حالیکه کارگاه‌های زیادی در نزدیکی امام زاده هاشم رشت وجود دارد ولی از ظرفیت ماشین های سنگین این کارگاه‌ها برای باز کردن مسیر و برف روبی استفاده نشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، استفاده از ظرفیت جوانان آفرودکار را نیز یکی دیگر از تجربیات مثبت سال گذشته دانست که امسال از ظرفیت آنان هم استفاده نشد و دولت این تصور را داشت که بخش دولتی به تنهایی می‌تواند با این برف مقابله کند که توفیقی حاصل نشد. همچنین اتوبوس‌های شرکت واحد باید شبانه روز در مسیر ها تردد می‌کردند تا برف روی زمین نماند ولی از آن‌ها هم بهره‌ای برده نشد.

جعفرزاده افزود: اگرچه مسئولان استانی در این شب‌ها خواب نداشتند ولی خروجی عملکرد آنان به هیچ عنوان مناسب نبود و در این شرایط هیچ نهادی برای بازگشایی راه‌ها و وصل برق نیز پاسخگو نبود.

نماینده مردم رشت در مجلس تأکید کرد: نظام برنامه ریزی ما در این برف زیر سئوال رفت و مردم به شدت نسبت به باز نبودن راه‌ها یک روز پس از برف، قطع برق و تعطیلی نانوایی‌ها در این شرایط به دلیل نبود برق، گلایه مند هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet