خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/11/23 20:13:00
سرویس اجتماعی
نوروزی:

شبکه‌های معاند دایه‌های دلسوزتر از مادر نشوند

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با انتقاد از دروغ پردازی‌های شبکه‌های معاند در پی اتخاذ تصمیمات کمیسیون متبوعش به تشریح دلایل تبدیل مهریه عندالمطالبه به عندالاستطاعه پرداخت.
شبکه‌های معاند دایه‌های دلسوزتر از مادر نشوند سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با انتقاد از دروغ پردازی‌های شبکه‌های معاند در پی اتخاذ تصمیمات کمیسیون متبوعش به تشریح دلایل تبدیل مهریه عندالمطالبه به عندالاستطاعه پرداخت. https://cdn.icana.ir/d/019/201902104558801076.jpg شبکه‌های,معاند,دایه‌های,دلسوزتر,از,مادر,نشوند Icana

حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد واکنش رسانه‌های بیگانه در خصوص انتشار خبری از سوی وی تحت عنوان مردان فاقد توانایی مالی ازدواج نکنند، گفت: دخالت رسانه‌های بیگانه وابسته به رژیم صهیونیستی، آمریکا، عربستان سعودی و انگلیس و اهداف مغرضانه‌ای که دنبال می‌کنند بر همگان مشهود است، کما اینکه این قبیل اخبار را بدون اینکه به طور کامل بررسی کنند، جنجالی می‌کنند، اما نسبت به اقدامات درخوری که کمیسیون قضایی و حقوقی پیرامون حمایت از زنان، کودکان و خانواده اعم از تصویب قوانین حمایت از کودکان و نوجوانان، اعطای تابعیت به فرزندان مادران ایرانی دارای همسر خارجی و ممنوعیت زندان برای پرداخت مهریه انجام داده است را خبری نمی‌کنند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تاکنون 35 درصد طرح‌ها و لوایح مجلس در بین 15 کمیسیون تخصصی در کمیسیون قضایی و حقوقی بررسی شده و حقوقدانان مجلس زحمات زیادی را در این زمینه متحمل شده‌اند، اما این کمیسیون و بنده به عنوان سخنگوی آن تنها مورد هجمه قرار گرفتیم.

چرا بیگانگان کمیسیون قضایی را به رواج کودک همسری متهم کردند؟

وی تصریح کرد: وقتی کمیسیون قضایی و حقوقی با موضوع ممنوعیت ازدواج برای افراد کمتر از 16 سال مخالفت کرد، شبکه‌های معاند به دروغ این کمیسیون را به رواج کودک همسری متهم کردند و با حاشیه‌سازی برای پنهان کردن اهداف بلند حقوقدانان مجلس تلاش کردند.

نوروزی خاطرنشان کرد: ما در خصوص ممنوعیت زندان برای پرداخت مهریه نیز سعی کردیم امر ازدواج را تسهیل کنیم، چرا که وقتی قرار باشد مرد برای اثبات اعسار خود از داخل زندان تلاش کند، به طور قطع جوانان تمایلی به ازدواج نخواهند داشت که نتیجه آن وجود حدود یک میلیون دختر بالای 20 سال در تهران بوده که پیشنهاد مناسبی برای ازدواج نداشته و یا در سن بالای 45 سال به تجرد قطعی می‌رسند که در شرایط کنونی به بحرانی در کشور تبدیل شده است.

وی بیان کرد: اگر مهریه عندالاستطاعه شود، جوانان قبل از ازدواج کار کرده و پسانداز می‌کنند و برای ازدواج هم مهریه منطقی که توانایی پرداخت آن را داشته باشند، تعیین می‌کنند، در غیر این صورت تعیین مهریه‌های بالای هزار سکه باعث می‌شود که زن با بروز کوچکترین اختلاف از همسرش شکایت کرده، مرد به زندان بیفتد و در نهایت نیز زندگی به طلاق ختم شده و نتیجه آن فرزندان طلاق خواهد بود.

مهریه عندالاستطاعه به آغاز زندگی مشترک بر مبنای عشق منتهی می‌شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: زن برده نیست که شرط ازدواجش بیش از هزار سکه تعیین شود و اگر مرد توانایی پرداختش را نداشت از ازدواج با وی منصرف شود، بنابراین تعیین مهریه عندالاستطاعه باعث می‌شود عشق و علاقه پایه آغاز زندگی مشترک قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: متاسفانه این قبیل تصمیمات که در جهت تحکیم بنیان خانواده‌ها اتخاذ می‌شود، نه تنها از سوی شبکه‌های معاند، بلکه توسط برخی رسانه‌های داخلی نیز مورد هجمه قرار می‌گیرد که از هیچ پشتوانه منطقی برخوردار نیست./

بیشتر بخوانید:

مردان فاقد توانایی مالی ازدواج نکنند

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet