پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/30 11:45:39
سرویس فرهنگی
مونسان در گفت و گو با خانه ملت:

ظرفیت دیپلماسی گردشگری باید در تعامل با دیپلماسی عمومی باشد

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه ظرفیت دیپلماسی گردشگری باید در تعامل با دیپلماسی عمومی باشد، گفت: افزایش تعداد گردشگران خارجی بیانگر تاثیر اندک تحریم‌ها بر وضعیت گردشگری است.
ظرفیت دیپلماسی گردشگری باید در تعامل با دیپلماسی عمومی باشد وزیر میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه ظرفیت دیپلماسی گردشگری باید در تعامل با دیپلماسی عمومی باشد، گفت: افزایش تعداد گردشگران خارجی بیانگر تاثیر اندک تحریم‌ها بر وضعیت گردشگری است. https://cdn.icana.ir/d/019/202002105991476038.jpg ظرفیت,دیپلماسی,گردشگری,باید,در,تعامل,با,دیپلماسی,عمومی,باشد Icana

علی اصغر مونسان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد بلا اثر کردن تحریم‌ها با استفاده از ظرفیت دیپلماسی گردشگری، گفت: افزایش تعداد گردشگران خارجی بیانگر این است که اثرات تحریم در این حوزه کمتر بوده و ما بیشتر از اثرات رفتارهای داخلی بر گردشگران خارجی نگران هستیم تا تحریم‌ها.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، افزود: گردشگری در فضای بین المللی جزو آن بخش از صنایعی قرار گرفته که علیرغم تحریم‌ها همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: هم اکنون سه طرح بین المللی مشترک جمهوری اسلامی ایران با سازمان‌های جهانی یعنی طرح بازنگری برنامه ملی گردشگری با مشارکت سازمان جهانی گردشگری  (UNWTO) و یونسکو( UNESCO) ، طرح ارتقاء توسعه صادرات گردشگری با سازمان جهانی توسعه تجارت  ITC - و طرح توسعه گردشگری شمال‌غرب کشور با آژانس همکاری‌های بین المللی JICA ژاپن در حال اجرا هستند البته ظرفیت دیپلماسی گردشگری باید در تعامل با دیپلماسی عمومی کشورمان شکل گیرد.

مونسان در رابطه با اقدام متقابل کشورمان و پیگیری محدویت‌های اعمال شده برای ایرانیان در سفر به آمریکا، گفت: به طور معمول هرگونه پیگیری حقوقی و دیپلماتیک از طریق وزارت امور خارجه انجام می‌شود اما این وزارتخانه معتقد نیست که در دام دولت آمریکا گرفتار آید و متقابلا برای سفر گردشگران آمریکایی محدودیتی ایجاد کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet