خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/26 18:02:00
سرویس اقتصادی
/کارنامه مجلس دهم از نگاه نمایندگان/

یارمحمدی: نجات روستاها با تصویب قانون ایجاد اشتغال پایدار/ توسعه تدریجی مناطق روستایی قابل مشهود است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در سه سال اخیر قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی به خوبی اجرایی شده و تسهیلات به کارآفرینان و روستاییان متقاضی ارائه شده است که نتایج بخشی از این سرمایه گذاری ها در بازارهای خوداشتغالی و صنایع دستی مشهود است.
یارمحمدی: نجات روستاها با تصویب قانون ایجاد اشتغال پایدار/ توسعه تدریجی مناطق روستایی قابل مشهود است عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در سه سال اخیر قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی به خوبی اجرایی شده و تسهیلات به کارآفرینان و روستاییان متقاضی ارائه شده است که نتایج بخشی از این سرمایه گذاری ها در بازارهای خوداشتغالی و صنایع دستی مشهود است. https://cdn.icana.ir/d/019/201707108784166660.jpg یارمحمدی:,نجات,روستاها,با,تصویب,قانون,ایجاد,اشتغال,پایدار/,توسعه,تدریجی,مناطق,روستایی,قابل,مشهود,است Icana

علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عملکرد مجلس دهم در حمایت از توسعه روستاها را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه نمایندگان مجلس در سال 96 اقدام به تدوین، بررسی و تصویب قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی کرد که از این قانون به عنوان قانون شکوفایی روستاها نام می برند.

علیم یارمحمدی

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس این قانون، صندوق توسعه ملی مجاز به ارائه تسهیلات از محل اعتبارات این صندوق تا سقف معادل ریالی یک‌میلیارد و ‌پانصد‌میلیون دلار به‌صورت قرض‌الحسنه به روستاییان است، نکته قابل توجه این است که این تسهیلات با حداقل سود بوده و کارآفرینان و روستاییان می توانند به راحتی از این اعتبارات استفاده کنند.

نگاه ویژه مجلس به اشتغال زایی در مناطق مرزی

وی ادامه داد: بر اساس قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی، تسهیلات برای ایجاد اشتغال با اولویت روستاها و شهرهای زیر ده هزار نفر به ویژه در مناطق مرزی و عشایری ارائه خواهد شد، نگاه ویژه مجلس در این قانون به مناطق مرزی نشان دهنده اهمیت گسترده این مناطق است.

یارمحمدی افزود: بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که در سه سال اخیر قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی به خوبی اجرایی شده و تسهیلات به کارآفرینان و روستاییان متقاضی ارائه شده است که نتایج بخشی از این سرمایه گذاری ها در بازارهای خوداشتغالی و صنایع دستی مشهود است.

قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی باید مبتنی بر آمایش سرزمینی اجرایی شود

وی ادامه داد: البته برخی دغدغه ها در راستای اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی به ویژه در مناطق مرزی وجود دارد، به نظر من این قانون باید با توجه به پیوست های فرهنگی، اجتماعی و سرزمینی عملیاتی شود، از این رو مهم ترین مولفه برای اجرای قانون، توجه به آمایش سرزمینی است.

تسهیلات باید به سمت توسعه تولید مبتنی بر شرایط منطقه هدایت شود

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: به نظر من تسهیلات باید به سمت توسعه تولید مبتنی بر شرایط منطقه هدایت شود، از این رو نمی شود در مناطق مرزی، تسهیلات را برای ایجاد مشاغلی داد که هیچ ظرفیت و مزیت نسبی ندارند، بنابر این دولت باید سازوکار تخصصی و ویژه ای را برای این مسئله طراحی کند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet