پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/27 17:07:00
سرویس اجتماعی
عابدی:

اقدامات چشمگیری برای اجرای طرح مراقبت در منزل انجام نشده است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: متاسفانه با وجود گذشت ۳ سال از تصویب برنامه ششم اقدامات چشمگیری برای اجرای طرح مراقبت در منزل انجام نشده و اقدامات به صورت اولیه بوده است.
اقدامات چشمگیری برای اجرای طرح مراقبت در منزل انجام نشده است عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: متاسفانه با وجود گذشت 3 سال از تصویب برنامه ششم اقدامات چشمگیری برای اجرای طرح مراقبت در منزل انجام نشده و اقدامات به صورت اولیه بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101571794353.jpg اقدامات,چشمگیری,برای,اجرای,طرح,مراقبت,در,منزل,انجام,نشده,است Icana

حیدر علی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اظهارات مسئولان وزارت بهداشت مبنی بر اینکه طرح مراقبت در منزل به زودی اجرا می‌شود، گفت: از آنجایی که مردم در منازل مراقبت‌های سازمان یافته را دریافت نمی‌کنند بنابراین دولت بر اساس بند ( ث ) ماده 74 قانون برنامه ششم توسعه مکلف به گسترش و توسعه مراقبت پرستاری در منزل و سطح جامعه شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه با وجود گذشت 3 سال از تصویب برنامه ششم اقدامات چشمگیری در رابطه با مراقبت در منزل انجام نشده و اقدامات به صورت اولیه بوده است.

وی مراقبت پرستاری در منزل را گامی موثر برای صرفه‌جویی در هزینه‌های حوزه سلامت دانست و گفت: ماموریت اصلی وزارت بهداشت که تامین سلامت آحاد جامعه است در ارائه مراقبت‌ در منزل نهفته شده و وزارت بهداشت با اجرای آن علاوه بر رهایی بیماران از درد و رنج از عمیق شدن عوارض بیماری‌ها جلوگیری می‌کند.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: اگر طرح مراقبت در منزل اجرایی و پیاده شود علاوه بر کاهش نیاز استفاده از تخت بیمارستانی، وزارت بهداشت رسالت‌ و ماموریت‌ اصلی خود که تامین رفاه و سلامت مردم در زمانی که نیاز به خدمات مراقبتی دارند را ایفا می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet