پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/27 10:06:24
سرویس فرهنگی
میرزاده:

ساخت آثار سینمایی درباره فرهنگ قومیت‌ها موجب انسجام ملی می‌شود

عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل با اشاره به ساخت تولیدات سینمایی به زبان قومیت‌های مختلف کشور و درخشش این آثار در جشنواره سی و هشتم فیلم فجر، ساخت چنین آثار مهمی را موجب آشنایی مردم ایران و حتی ملل مختلف با خرده فرهنگ‌های مرسوم در کشورمان پهناورمان ایران دانست و این آثار را موجب تقویت فرهنگ قومیت‌ها خواند.
ساخت آثار سینمایی درباره فرهنگ قومیت‌ها موجب انسجام ملی می‌شود عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل با اشاره به ساخت تولیدات سینمایی به زبان قومیت‌های مختلف کشور و درخشش این آثار در جشنواره سی و هشتم فیلم فجر، ساخت چنین آثار مهمی را موجب آشنایی مردم ایران و حتی ملل مختلف با خرده فرهنگ‌های مرسوم در کشورمان پهناورمان ایران دانست و این آثار را موجب تقویت فرهنگ قومیت‌ها خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/201910105252169904.jpg ساخت,آثار,سینمایی,درباره,فرهنگ,قومیت‌ها,موجب,انسجام,ملی,می‌شود Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با یادآوری ساخت آثار شاخص سینمایی در جشنواره امسال فیلم فجر و توجه این آثار به فرهنگ‌های مختلف کشور، اظهار کرد: در فرهنگ اصیل ایرانی نزد هر قوم و در هر گوشه‎ این سرزمین پهناور، فرهنگ‌ها، آداب و رسومی وجود دارد که پرداختن به آن‌ها موجب غرور و حتی انسجام ملی می‌شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه سینمای ایران نباید فقط محدود به تهران شود، افزود: ساخت این آثار در اقصی نقاط کشور علاوه بر کار فرهنگی بزرگی که صورت می‌دهد، موجب اشتغال زایی و کشف استعداد در سطح کشور نیز می‌شود.

وی ادامه داد: حضور این آثار متفاوت از جمله فیلم "پوست"، "آتابای" و "درخت گردو" که به فرهنگ و مسائل انسانی با استفاده از ظرفیت و فرهنگ قومیت‌ها پرداخته است، رنگ متفاوتی به سینمای ایران داد و این مسیر باید مورد حمایت مسئولان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

میرزاده تصریح کرد: فرهنگ، هنر و سینمای ایران با پرداختن به قومیت‌ها و ارزش‌‎ها و آداب و رسوم آن‌ها برخلاف برخی نقدها که بیشتر در فضای مجازی مطرح شده، نه تنها مسیری اشتباهی نرفته بلکه این مسیر شایسته تقدیر و حمایت است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: این کار ارزشمند، کار بزرگی بوده ولی در عین حال بسیار کم است و قرارگیری هنرمندان در این مسیر باید بیش از پیش ادامه داشته باشد./

خبرنگار: احسان کاظم زاده نظری

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet