پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/30 11:44:27
سرویس اقتصادی
نورقلی‌پور:

افزایش تولید لاستیک خودروهای سنگین به سرمایه گذاری نیاز دارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید هرچند کشور در تولید تایر خودروهای سواری به خودکفایی رسیده است اما تولید تایر سنگین در گرو انتقال تکنولوژی ، واردات ماشین آلات و مواد اولیه است.
افزایش تولید لاستیک خودروهای سنگین به سرمایه گذاری نیاز دارد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید هرچند کشور در تولید تایر خودروهای سواری به خودکفایی رسیده است اما تولید تایر سنگین در گرو انتقال تکنولوژی ، واردات ماشین آلات و مواد اولیه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201907104472522103.jpg افزایش,تولید,لاستیک,خودروهای,سنگین,به,سرمایه,گذاری,نیاز,دارد Icana

رامین نورقلی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تامین ارز برای واردات مواد اولیه موردنیاز تولید تایر، گفت: اگرچه فعال بودن خطوط تولید می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود در حوزه کمبود لاستیک را برطرف کند، اما در حال حاضر این ظرفیت‌ها غیرفعال بوده و نمی‌توان از بسیاری از آنها استفاده کرد. وزارت صنعت، معدن  و تجارت برنامه‌هایی برای تامین لاستیک موردنیاز داخل در دستورکار خود قرار داه اما این اقدامات کافی نیست.

تامین لاستیک خودروهای سنگین داخلی به واردات وابسته است

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تامین لاستیک خودروهای سنگین داخلی به واردات وابسته است، افزود: افزایش تولید داخل به وارات مواد اولیه نیاز دارد و این امر در گرو تخصیص ارز است که بانک مرکزی باید با تولیدکنندگان و وزارت صمت در این زمینه همکاری کند.

کشور در تولید تایر خودروهای سواری به خودکفایی رسیده است

وی با بیان اینکه افزایش ظرفیت تولید لاستیک خودروهای سنگین به سرمایه گذاری نیاز دارد، اظهار کرد: هرچند کشور در تولید تایر خودروهای سواری به خودکفایی رسیده است اما تولید تایر سنگین در گرو انتقال تکنولوژی ، واردات ماشین آلات، مواد اولیه و.... است و تحقق این امور در گرو سرمایه گذاری مناسب است.

بیشتر بخوانید: عدم عرضه لاستیک به بازار تخلف است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: هرچند در شرایط کنونی انتقال تکنولوژی و واردات مواد اولیه موردنیاز تولید با موانع بسیار روبه رو است اما واردات با هزینه های بسیار در حال انجام است.

خبرنگار؛ علی اصغر نظامپور 

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet