هدر موبایل
1398/11/29 15:31:53
سرویس اقتصادی
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران:

نرخ کاذب ارز به بازار سکه رسید / رکود در بازار طلا

کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید قیمت سکه متاثر از نرخ ارز است بنابراین افزایش کاذب قیمت ارز به بازار سکه و طلا منتقل شده است.
نرخ کاذب ارز به بازار سکه رسید / رکود در بازار طلا کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید قیمت سکه متاثر از نرخ ارز است بنابراین افزایش کاذب قیمت ارز به بازار سکه و طلا منتقل شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201912108541862275.jpg نرخ,کاذب,ارز,به,بازار,سکه,رسید,/,رکود,در,بازار,طلا Icana

محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه قیمت سکه و طلا متاثر از نرخ ارز است گفت: از آنجایی که عده‌ای برای دلسرد کردن مردم، هیجان کاذب به بازار ارز وارد کردند و این هیجان موجب افزایش قیمت ارز شده، و به گران شدن کاذب طلا منجر شده است.

بازار طلا و سکه افزایش تقاضایی نداشته است

وی با بیان اینکه بازار طلا و سکه افزایش تقاضای خاصی نداشته است، افزود: قیمت اُنس جهانی امروز حدود 1589 دلار است و اگرچه نسبت به روز گذشته حدود 7 دلار گران شده اما این افزایش قیمت نمی‌تواند به تنهایی عامل گرانی کنونی طلا و سکه باشد.

رشد نرخ ارز موجب افزایش قیمت طلا و سکه شده است

کشتی آرای درگفت و گو با خانه ملت با بیان اینکه رشد نرخ ارز موجب افزایش قیمت طلا و سکه شده است، اظهار کرد: بازار طلا و سکه تحت تاثیر هیچ یک از عوامل منفی -که موجب افزایش قیمت می‌شود- مانند شوک قیمتی، افزایش تقاضا، هیجان و... قرار نگرفته است در واقع هیجان و التهاب کاذب بازار ارز، نرخ سکه و طلا را در بازار ملتهب کرده است.

وی با بیان اینکه هیجان و افزایش کاذب قیمت ارز به بازار سکه و طلا منتقل شده بنابراین بخشی از گرانی سکه و طلا کاذب است، اضافه کرد: شاخص قیمت طلا و سکه از حاصلضرب اُنس جهانی در نرخ ارز به دست می آید، بنابراین التهاب بازار ارز به بازار طلا و سکه نیز منتقل می شود.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تاکید کرد: هیجان کاذب موجود در بازار طلا و سکه، موجب رکود شده است./

خبرنگار؛ فاطمه ضرغامی

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet