پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/30 14:45:10
سرویس سیاسی
سخنگوی ستاد انتخابات کشور در گفتگو با خانه ملت:

اکثریت داوطلبان مجلس شماره حساب و مسئول مالی خود را معرفی کرده اند

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اظهار داشت:اکثریت داوطلبان مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون شفافیت منابع مالی کاندیدا ها شماره حساب و مسئول مالی خود را معرفی کرده اند.
اکثریت داوطلبان مجلس شماره حساب و مسئول مالی خود را معرفی کرده اند سخنگوی ستاد انتخابات کشور اظهار داشت:اکثریت داوطلبان مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون شفافیت منابع مالی کاندیدا ها شماره حساب و مسئول مالی خود را معرفی کرده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/202002102073136862.jpg اکثریت,داوطلبان,مجلس,شماره,حساب,و,مسئول,مالی,خود,را,معرفی,کرده,اند Icana

 اسماعیل موسوی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  خاطرنشان کرد: به محض ابلاغ  قانون  شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیتهای انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی فرمانداری ها و ستاد های انتخابات سراسر کشور مکلف به پیگیری اجرای آن در انتخابات دوره یازدهم شدند.

وی افزود: تعداد قابل توجهی از کاندیداها حساب های خودر را معرفی کردند و شاید حتی تا این لحظه همه کاندیدا ها این کار را انجام داده باشند اما اگر کاندیدایی از اجرای این قانون تمکین نکند بر اساس آن انجام هرگونه هزینه تبلیغاتی جرم بوده و مرتکبین آن به یکی از مجازات‌های تعزیری درجه 6 به استثنای حبس محکوم می‌شوند. ضمن اینکه اگر نامزدهای انتخاباتی مرتکب این جرم شوند علاوه بر مجازات‌های مقرر منجر به محرومیت آنها از نامزدی در کلیه انتخابات بین یک تا دو دوره از سوی مراجعه قضایی می‌شوند.

دبیر ستاد انتخابات کشور یادآور شد: نظام انتخاباتی کشور مردم محور است و اعضای هیات های اجرایی و هیات نظارت از خود مردم هستند و  تعداد حوزه های انتخابیه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی   ۲۰۸ حوزه  اصلی و همچنین تعداد حوزه های انتخابیه برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری  ۵ حوزه  اصلی است و ۵۴ هزار و ۶۱۱ شعبه در سراسر کشور کار اخذ رای  را انجام می دهند.

وی ادامه داد: بیش از یک میلیون نفر در سراسر کشور درگیر پروسه انتخابات هستند و تعداد عوامل هر شعبه اخذ رای به طور میانگین حدود ۱۹ نفر شامل عوامل اجرایی شعبه، نمایندگان فرماندار، محافظین شعبه، بازرس شعبه و ناظرین شورای نگهبان می باشد.

وی گفت: ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط داریم که از این جمع حدود سه میلیون رای اولی داریم و  متولدین دوم اسفند ۸۰ و قبل از آن می توانند در انتخابات امسال شرکت کنند.

دبیر ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: زمان آغاز و پایان رای گیری را از ساعت ۸ صبح روز جمعه مورخ ۲-۱۲-۹۸، حداقل به مدت ۱۰ ساعت که بنا بر تشخیص وزیر کشور قابل تمدید می باشد، اعلام کرد و مدارک لازم برای رای دادن شامل اصل شناسنامه به همراه کارت ملی یا شماره ملی می باشد. اما اگر کارت ملی همراه نداشته باشند حتما لازم است کد ملی را ارائه دهند،

موسوی درخصوص انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان نیز گفت: برای ۵ استان تهران، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، فارس  و خوزستان این انتخابات نیز برگزار خواهد شد. 

وی در پایان تصریح کرد: مراحل احراز و ثبت هویت رای دهندگان به صورت کاملا الکترونیکی انجام می شود اما اخذ رای در هیچ شعبه ای به صورت مکانیزه نخواهد بود و علی رقم آمادگی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیکی شورای نگهبان با این موضوع موافقت نکرد. /
پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet