پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/11/30 23:01:48
سرویس اجتماعی
عابدی:

آمادگی کامل در کشور برای مقابله با شیوع ویروس کرونا وجود دارد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت از آمادگی لازم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا برخوردار است، گفت: طی ۶ سال گذشته علیرغم وقوع سیل و زلزله‌های ویرانگر هیچ موردی از انتقال بیماری‌های عفونی و روده‌ای نداشتیم.
آمادگی کامل در کشور برای مقابله با شیوع ویروس کرونا وجود دارد عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت از آمادگی لازم برای مقابله با شیوع ویروس کرونا برخوردار است، گفت: طی 6 سال گذشته علیرغم وقوع سیل و زلزله‌های ویرانگر هیچ موردی از انتقال بیماری‌های عفونی و روده‌ای نداشتیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202001100529950610.jpg آمادگی,کامل,در,کشور,برای,مقابله,با,شیوع,ویروس,کرونا,وجود,دارد Icana

حیدر علی عابدی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به دو نمونه مثبت کرونا در نتایج آزمایش اولیه، گفت: باید شرح حال این دو بیمار اخذ شده و تمامی موارد تماس شناسایی و قرنطینه شوند.

حیدرعلی عابدی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نحوه انتقال ویروس کرونا به طور روشن و واضح مشخص نیست، افزود: بر اساس حدسیات ممکن است از طریق تنفس و تماس دست منتقل شود بنابراین برای احتیاط گفته می‌شود افراد سالم از ماسک و دستکش استفاده کنند.

وی ادامه داد: چون ابتدای کار است و هنوز تئوری‌های بیماری مشخص نشده بنابراین نهایت احتیاط باید به کار گرفته شود و برای جلوگیری از شیوع باید افراد مشکوک شناسایی و از افراد سالم جداسازی و قرنطینه شوند تا چرخه انتقال کاهش یابد؛ افراد مشکوک باید در کنار استفاده از ماسک از تماس با افراد سالم خودداری و به طور مرتب دست‌های خود را بشویند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در مورد تامین ملزومات پزشکی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، یادآور شد: مهمترین مساله جداسازی است و به این شکل نیست که تمامی مردم باید از ماسک و دستکش استفاده کنند و تا زمانی که افراد مشکوک در جمعیت قرار نگیرند هیچ خطری برای انتقال وجود ندارد اما زمانی که افراد مشکوک یا بیماران در جمعیت قرار گرفتند باید جداسازی و قرنطینه صورت گیرد.

عابدی از رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما خواستار اطلاع رسانی مناسب به مردم در مورد راه‌های انتقال ویروس کرونا شد و گفت: آموزش اولین جزء از مراقبت‌های بهداشتی و درمانی است؛ اطلاعات رسمی در مورد این ویروس از طریق وزارت بهداشت ارائه می‌شود و مردم نباید نگرانی داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه آمادگی لازم در کشور برای جلوگیری از شیوع کرونا وجود دارد، افزود: ایران دارای ساختار با تجربه‌ای به نام شبکه‌های بهداشتی و درمانی است که این شبکه‌ها در تمامی روستاها و شهرها وجود دارد؛ در هر جای دنیا که سیل یا زلزله رخ داده بیماری‌های عفونی و روده‌ای مانند وبا و حصبه شیوع پیدا کرده اما در ایران طی 6 سال گذشته علیرغم وقوع سیل و زلزله‌های ویرانگر هیچ موردی از انتقال بیماری‌های عفونی و روده‌ای نداشتیم و این نشانه تجربه بالا و تعداد کارشناسان قابل توجه در زمینه پیشگیری از بیماری‌ها است و این نقطه قوت کشور ما است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet