هدر موبایل
1398/12/02 10:25:27
سرویس سیاسی
وزیر کشور تاکید کرد

لزوم حضور به موقع مردم در شعب اخذ رای / انتخابات را تبدیل به جشن مقاومت می کنیم

وزیر کشور با بیان اینکه ساعت ۲۴ امشب شعب اخذ رأی تعطیل می‌شوند، گفت: مردم به‌موقع در شعب اخذ رای حاضر شوند.
لزوم حضور به موقع مردم در شعب اخذ رای / انتخابات را تبدیل به جشن مقاومت می کنیم وزیر کشور با بیان اینکه ساعت 24 امشب شعب اخذ رأی تعطیل می‌شوند، گفت: مردم به‌موقع در شعب اخذ رای حاضر شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201708100379907960.jpg لزوم,حضور,به,موقع,مردم,در,شعب,اخذ,رای,/,انتخابات,را,تبدیل,به,جشن,مقاومت,می,کنیم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور دقایقی پیش با حضور در ستاد انتخابات کشور آغاز رسمی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.

وزیر کشور ضمن تشکر از همه اعضای هیئت‌های اجرایی و نظارت و همه دست‌اندکاران امر انتخابات، بیان کرد: امیدوارم با حضور مردم عزیز امروز حماسه دیگری را رقم بزنیم و نشان دهیم در سایه امنیت و لطف الهی، مردم ما وظیفه خود را در قبال انقلاب انجام خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه انتخابات به تعبیر رهبری انقلاب جهاد عمومی نام گرفته است ، افزود:  امیدواریم انتخابات بتواند مردم را یک گام بلند به طرف اهداف انقلاب سوق دهد.

رحمانی‌فضلی ادامه داد: امیدوارم که همه اعضای اجرائی و نظارت و همه دوستانی که در شعب های ۵۵ هزار گانه انتخابات هستند انتخابات را در کمال صحت و سلامت و در یک بستر امن و قانونی انجام دهند.

وزیر کشور گفت: از مردم عزیزمان خواهشمندم با مراجعه به صندوق‌های آرا ظرف ۱۰ ساعت مدت قانونی اولیه رای خود را بدهند چرا که ما ناگزیر خواهیم بود در ساعت ۱۲ امشب، شعب اخذ رای تعطیل کنیم.

رحمانی فضلی اظهار داشت: امیدوارم مردم با حضور به موقع پای صندوق های رای باعث شوند که ما بتوانیم رای مان را در موعد مقرر اخذ کنیم.

لازم به ذکر است که وزیر کشور به همراه معاونین خود از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی همچنین امروز (جمعه 2 اسفندماه) در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران، پیرامون زمان شمارش آرا، اظهار داشت: به صورت قانونی انتخابات را باید در یک روز برگزار کنیم و ساعت ۱۲ شب روز جمعه تمام می‌شود. از این رو اخذ رای در ساعت ۱۲ و ۱ دقیقه شب غیرقانونی است، پس توصیه ما این است که همه مراجعه کنند که ما بتوانیم کاملا شعبه‌ها را راس ساعت 24 ببندیم و از ۱۲ و ۱ دقیقه شب شمارش آرا را شروع کنیم.

عبدالرضا رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۳۱ استان و ۲۰۸ حوزه و ۵۵ هزار شعبه برگزار می‌شود بیان کرد: انتخابات مجلس خبرگان هم در ۵ استان برگزار می‌شود از این رو امیدوارم خداوند متعال توفیق دهد امروز ما بتوانیم به کمک هیئت‌های اجرایی، نظارت و‌ همه دست‌اندکاران اجرا، نظارت ونیروهای امنیتی و انتظامی و تمام دوستانی که در این امر دارند خدمت می‌کنند آرای مردم را در کمال صحت، سلامت و قانونی و دریک بستر امن اخذ کنیم.

وی افزود: امیدوارم مردم عزیزمان در فرصت ۱۰ ساعت قانونی که هست مراجعه کنند و آرای خودشان را بدهند تا ما در آخر وقت دچار کمبود وقت و خدای ناکرده عدم امکان توفیق برای اخذ رای برای مردم عزیز و برخی از دوستان نداشته باشیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: امروز روز مهمی است و مقام معظم رهبری تعبیر به جهاد عمومی کردند و باید نشان دهیم که پیرو و رهرو امام و شهدایمان هستیم و به آینده کشورمان معتقدیم و به مشارکت ایمان داریم و بحث مقابله با دشمنان انقلاب و نظام و کشور عزیزمان را با کمترین هزینه و پرمنفعت‌ترین روش که انتخابات است جواب می‌دهیم.

وزیر کشور در پاسخ به این سوال که رهبری امروز را جشن ملی و احقاق حق نامگذاری کردند از این رو چگونه می‌توان امروز احقاق حق کرد، گفت : جشن ملی در طول تاریخ ایران از انقلاب ۱۳۵۷ به بعد است که به صورت واقعی شاهد تجلی اراده مردم در سرنوشت خودشان در قالب آرا هستیم و اداره کشور سهم اصلی را دارا هستند و این جشن بسیار بزرگی که مردم در اداره کشور سهم اصلی را دارا هستند و ما در این روز به امید خدا این جشن را تبدیل به جشن مقاومت خواهیم کرد و اثبات خواهیم کرد با این روش می‌توانیم به اهداف عالی انقلاب برسیم.

وی در پاسخ به اینکه خیلی از دوربین ها آمده اند و مدت هاست که به مردم گفتند نیایید از این رو فکر می‌کنیم دستاورد رسانه‌های استکباری امروز چه خواهد بود تاکید کرد: مردم به خوبی ۴۱ سال در امر انتخابات حضور داشتند و ارزش انتخابات را می‌دانند و اراده آنها در مشارکت است و قطعا با توصیه‌هایی که رهبری، رئیس جمهوری و مراجع داشتند و حساسیتی که در شرایط کشور با وجود تهدیدها و تحریم‌ها وجود دارد و یقینا این راه را یعنی راه پرشکوه و دادن تحلیل درست را ادامه می‌دهند و مردم خوب و عزیر به وظایف انقلابی خود آشنا هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet