هدر موبایل
1388/08/03 18:05:00
سرویس اقتصادی
در اجرای هدفمند کردن یارانه ها اسیر توهم نشویم

محجوب: آثار تورمی لایحه شکننده است

**نماینده مردم تهران گفت: هدفمند کردن یارانه ها اثرات تورمی شکننده و خرد کننده در جامعه به همراه دارد.

علیرضا محجوب در بازدید از غرفه خبرگزاری خانه ملت، در ارزیابی خود از نقش لایحه هدفمند کردن یارانه ها در تحقق عدالت اجتماعی، اظهار داشت: برخی هدفمند کردن یارانه ها را بسته مناسبی می دانند و با زبان ملایم در مورد آثار تورمی آن سخن می گویند؛ این در حالیست که این لایحه آثار تورمی شکننده و خرد کننده ای در جامعه به همراه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: دلایلی که برای تصویب و اجرای این لایحه مطرح شد، کافی نیست؛ چرا که آثار اجرایی آن هم برای دولت و هم برای اقشار مختلف جامعه بزرگ و خطرناک خواهد بود.

نماینده مردم تهران در پاسخ به اینکه آیا می توان هدفمند کردن یارانه ها را راهکاری مناسب برای برون رفت از شرایط اقتصادی کنونی دانست، تصریح کرد: ما باید بدانیم که موضوعاتی از این دست با زندگی مردم بازی می کند، به گفته باهنر با 100 میلیارد دلار می خواهیم قیمت ها را واقعی کنیم و این به معنای آن است که می خواهیم چیزی معادل تولید ناخالص داخلی را از مردم بگیریم.

وی با بیان اینکه، مفهوم این سخن این است که اجرایی کردن این لایحه به اندازه تولید ناخالص داخلی بار تورمی دارد، افزود: سوالی مطرح می شود و آن اینکه این همه مشکل را چگونه می توانیم با تاثیرات مثبت کمرنگ این لایحه برابر بدانیم؟

محجوب تاکید کرد: برخی توهمات نباید مانع از این شود که سکوت کنیم و حرف حساب نزنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet