پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/02 16:33:16
سرویس سیاسی
/انتخابات یازدهمین دوره مجلس و میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری/

نقش آفرینی چهره ها در حماسه دوم اسفند؛ از حضور مقامات رسمی تا مشارکت فعالان سیاسی

انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور حماسی و پرشور مردم و مسئولان برگزار شد.
نقش آفرینی چهره ها در حماسه دوم اسفند؛ از حضور مقامات رسمی تا مشارکت فعالان سیاسی انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور حماسی و پرشور مردم و مسئولان برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202002103991545873.jpg نقش,آفرینی,چهره,ها,در,حماسه,دوم,اسفند؛,از,حضور,مقامات,رسمی,تا,مشارکت,فعالان,سیاسی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛  سپهر درخشان جمهوری اسلامی ایران امروز 2 اسفند ماه حماسه دیگر به خود دید. مسئولان در کنار مردم از نخستین دقایق آغاز انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری پای صندوق های رأی حاضر شدند  و یکبار دیگر بر همگان ثابت شد که ملت مستحکم ایران سرنوشت خود را معامله نمی کند و همواره متحد در صحنه حاضر و از آرمان های انقلاب اسلامی دفاع می کند.

سران سه قوه، مراجع تقلید، شخصیت های نظامی و سیاسی امروز ضمن مشارکت در انتخابات بر نقش انکارناپذیر مردم در تعیین سرنوشت خود تاکید کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین دقایق آغاز رأی گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری با حضور در محل صندوق سیار ۱۱۰ در حسینیه امام خمینی(ره)، آراء خود را به صندوق انداختند.

رهبر معظم انقلاب روز انتخابات را روز جشن ملی و احقاق حق مدنی ملت دانستند و گفتند: انتخابات یک تکلیف شرعی است لذا همه با همت حرکت کنند و به اشخاص مورد نظر خود که به آن رسیدند رای بدهند. همچنین فرمودند: در هر شهری به تعداد نامزدهای آن شهر رای بدهند، مثلا در تهران به 30 نفر رای بدهند چون خیلی کمک می‌کند به اینکه مجلس قوی باشد.

دکتر علی لاریجانی رئیس قوه مقننه نیز در اولین ساعات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان در قم رأی خود را به صندوق انداخت و گفت: با حضور مردم در انتخابات، سازمان اداره کشور و  پشتوانه سیاسی و امنیتی آن تقویت می شود. همچنین با پشتوانه رأی مردم و افزایش مشارکت، کارآمدی افزایش می یابد و حریف را پس می زند؛ به طوری که وقتی رأی مردم افزایش پیدا کند،  حریف از خواسته هایش صرف نظر خواهد کرد.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشور با حضور در شعبه اخذ رأی مستقر در ستاد انتخابات کشور آرای خود را در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری به صندوق‌های رأی انداخت و با بیان اینکه اولین انتخابات در سال ۵۸ برای همه‌پرسی تعیین نظام برگزار شد و پس از آن انتخابات مجلس را هم داشتیم، اظهار کرد: امروز چهل سال از آن روز می گذرد و خوشحالیم که یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با رای ارزشمند مردم کار خود را آغاز خواهد کرد. امیدواریم بهترین ها انتخاب شوند و مجلسی قوی و قدرتمند شکل گیرد که هم قوانین را به موقع تصویب کند و هم به مشکلات مردم به خوبی رسیدگی کند و هم ارتباط خوبی با سایر قوا داشته باشد.

آیت‌الله سید ابراهیم رییسی رئیس قوه قضاییه در نخستین ساعات برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور در مسجد شیشه در خیابان شیخ هادی تهران، رأی خود را به صندوق انداخت و گفت: انتخابات مهمترین نماد مردم‌سالاری دینی و جلوه رای و اراده ملت و بهترین پادزهر در مقابل توطئه‌ها و فتنه‌های دشمن است.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی و آیت الله العظمی حسین نوری همدانی هم در نخستین ساعات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رأی خود را به صندوق سیار انداختند.

آیت الله جعفر سبحانی ضمن شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رأی خود را به صندوق سیار انداخت و با تاکید بر حفظ نظام اسلامی، گفت: حضور در انتخابات بر همگان واجب است، انتخابات یکی از ارکان نظام اسلامی مجلس شورای اسلامی است و همه باید در آن شرکت کنند.

آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری رأی خود را به صندوق انداخت.

آیت‌الله العظمی حسین مظاهری برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان اصفهان، رأی خود را به صندوق انداخت و اظهار داشت: امروز انتخابات پرشوری داریم که ان‌شاءالله موجب سرافرازی نظام، شادی شما عزیزان و موجب نگرانی دشمن خواهد شد.

آیت الله مصباح یزدی در حرم مطهر امام رضا (ع) برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره  مجلس خبرگان رهبری رأی خود را به صندوق انداخت.

آیت‌الله شیخ حسن صانعی برای شرکت در انتخابات در حسینیه جماران حضور یافت و برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری رأی خود را به صندوق انداخت.

آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان رأی خود را به صندوق مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره  مجلس خبرگان رهبری انداخت.

آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام  رأی خود را به صندوق مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره  مجلس خبرگان رهبری انداخت و گفت: مردم ایران با درایت و بصیرت حضور گسترده خود در انتخابات را نشان دادند و به امنیت ملی بسیار مدد رساندند و به اقتدار و انسجام ملی کمک کردند.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور با حضور در ستاد انتخابات کشور و به منظور شرکت در انتخابات یازدهمین مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای خبرگان رهبری رأی خود را به صندوق انداخت و گفت: جلس یکی از نهادهای مهم و موثر کشور است که نقش تعیین‌کننده در حل مشکلات مردم دارد. دولت و مجلس با همکاری یکدیگر می‌توانند در این زمینه قدم‌های بزرگ بردارند.

سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با حضور در یکی از شعب اخذ رأی در تهران برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای خبرگان رهبری، آرای خود را به صندوق انداخت.

حجت‌الاسلام سید حسن خمینی تولیت آستان امام خمینی(ره) رأی خود را در حسینیه جماران برای حضور در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان به صندوق انداخت.

حجت الاسلام سید محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات با حضور در حسینیه جماران، رأی خود را برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای خبرگان رهبری به صندوق انداخت و از خبرنگاران و عوامل اجرایی انتخابات تشکر کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه پس از انداختن رأی خود در صندوق حسینیه جماران با بیان اینکه مردم علیرغم گلایه‌ها، خودشان می‌خواهند سرنوشت خودشان را تعیین کنند، گفت: مردم نمی‌گذارند یک نفر در واشنگتن بنشیند و برای آنها تصمیم بگیرد؛ آن هم یک نفری که دستش به خون یک بزرگی مثل سردار سلیمانی آغشته است.

علی‌اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با حضور در یکی از شعب اخذ رأی تهران واقع در خیابان سهروردی، به همراه خانواده در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری شرکت کرد و رأی خود را به صندوق انداخت.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان رأی خود را به صندوق مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره  مجلس خبرگان رهبری انداخت و گفت: مردم ایران نمایش خوبی از حضور ارائه خواهند داد. این روز، روز مهمی برای مردم است، روزی که سرنوشت چهار سال آینده کشور تعیین می شود، اگر به فرموده رهبر انقلاب مجلس قوی داشته باشیم، ایران قوی هم خواهیم داشت.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با حضور در شعبه اخذ رأی مستقر در ستاد انتخابات کشور آرای خود را در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری به صندوق‌های رأی انداخت و گفت: تشکیل مجلس قوی با حضور پررنگ مردم نشان دهنده انسجام و وحدت داخلی است و صرفا به معنای تشکیل یک مجلس نیست.

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با حضور در حسینیه جماران آرای خود را در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری به صندوق‌های رأی انداخت و با اشاره به توزیع قدرت ویژه و ممتازی که مجلس شورای اسلامی از آن برخوردار است، گفت: حضرت امام خمینی (ره) مرتب از در راس بودن مجلس شورای اسلامی یاد می کردند لذا در هر دوره فعالیت مجلس شورای اسلامی به تناسب مقاومتی که صورت می گیرد از اهمیت خاصی برخوردار است.

رضا اردکانیان وزیر نیرو در شعبه اخذ رأی مسجد لرزاده آرای خود را در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری به صندوق‌های رأی انداخت و گفت: در کنار تمام سختی‌هایی که تحریم‌ها دارد، اما باید به این نکته نیز اذعان کرد که صاحبان اصلی کشور و نظام مردم هستند؛ از این جهت دشمنان می‌خواهند فشارها را روی صاحبان اصلی آورند تا حس تعلق را از آن‌ها بگیرند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با حضور در شعبه اخذ رأی مستقر در ستاد انتخابات کشور آرای خود را در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری به صندوق‌های رأی انداخت.

معصومه ابتکار معاون زنان و خانواده رئیس‌جمهور رأی خود را در حسینیه جماران در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین انتخابات میان دوره ای، پنجمین دوره مجلس خبرگان به صندوق انداخت و گفت: روز انتخابات روز تعیین سرنوشت است و مردم می توانند برای آینده خودشان تصمیم بگیرند.

محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس دهم به همراه همسرش با حضور در حسینیه جماران رأی خود را در انتخابات مجلس یازدهم و میان دوره‌ای خبرگان به صندوق انداخت و با بیان اینکه ایران مردمی ترین حکومت را دارد، بر اهمیت نقش حضور مردم در انتخابات تاکید کرد و گفت: همه امور و سرنوشت کشور را مردم یا به صورت مستقیم و یا به صورت غیرمستقیم تعیین می کنند.

حجت الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور با حضور در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات آرای خود را در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری به صندوق‌های رأی انداخت.

محسن هاشمی‌بهرمانی رئیس شورای شهر تهران با حضور در حسینیه جماران در انتخابات مجلس و خبرگان رهبری شرکت کرد و گفت: نگاه جهانی نسبت به سرنوشت ایران دوخته شده لذا با توجه به اهمیتی که انتخابات مجلس از نظر حضرت امام(ره) داشته به طوری که مجلس را در رأس امور می‌دانستند و نقش مهمی که این نهاد در تعیین سرنوشت مردم دارد، لازم است مردم در انتخابات شرکت کنند.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش صبح جمعه با حضور در شعبه اخذ رأی مستقر در ستاد انتخابات کشور آرای خود را در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری به صندوق‌های رأی انداخت.

سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه اسلامی در شعبه اخذ رأی مسجد ابوذر تهران، رأی خود را به صندوق انداخت و گفت: حضور مردم در انتخابات، امنیت و اقتدار کشور کمک می‌کند و خون تازه‌ای برای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب ضمن حضور در مسجد نارمک رأی خود را به صندوق انداخت و گفت: انتخابات یک فرضیه و بر ما واجب بوده و یکی از مولفه‌های اقتدار کشور است لذا اگر می‌خواهیم یک کشور سربلند و با افتخار داشته باشیم باید در انتخابات شرکت کنیم.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نخستین ساعات برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور در مسجد شیشه در خیابان شیخ هادی تهران، رأی خود را به صندوق انداخت.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس با حضور در حسینیه ارشاد در انتخابات مجلس یازدهم و میان دوره‌ای مجلس خبرگان شرکت کرد و رأی خود را به صندوق انداخت و گفت: بین کاندیداهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، افراد معتدل و خوش‌فکر هم وجود دارد و باید تلاش کنیم که به آنها رأی دهیم تا مجلس خوبی تشکیل شود.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران با حضور در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) رأی خود را در صندوق‌های یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری انداخت.

جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور در حاشیه رأی دادن در وزارت کشور با اشاره به اینکه شرکت در انتخابات یک جهاد عمومی است و همه باید در آن شرکت کنند، گفت: وزارت کشور همه مقدمات لازم را برای یک انتخابات پرشور فراهم کرده و تمام شعب در سراسر کشور فعال هستند.

حجت‌الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی پس از انداختن رأی خود برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در حسینیه جماران گفت: تاثیر انتخابات روشن است و اگر مشارکت بالا باشد تحکیم وحدت ملی و امنیت ملی است و باعث مایوس کردن دشمنان و امیدوار کردن مردم می شود.

بهروز نعمتی عضو هیات رییسه مجلس با حضور در حسینیه ارشاد در انتخابات شرکت کرد و رأی خود را به صندوق انداخت.

علی القاصی دادستان تهران امروز پس از حضور در شعبه اخذ رأی حسینیه ارشاد رأی خود را به صندوق انداخت و گفت: مردم با مشارکت در انتخابات توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کردند و با آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری تجدید بیعت کردند.

آیت الله ابراهیم امینی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز پس از اینکه رأی خود را به صندوق سیار در قم انداخت اظهار کرد: شرکت در انتخابات به طور کلی بر همه واجب و لازم است چرا که یک وظیفه ملی و شرعی است.

غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به منظور شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای خبرگان رهبری، با حضور در شعبه اخذ رأی مستقر در مسجد لرزاده تهران، رأی خود را به صندوق انداخت و گفت: بیش از هر زمان دیگری راه ما در مقابله با آمریکا تمایز پیدا کرده است و حضور این ملت در انتخابات به معنای تایید راه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در طول دوران چهل و یک ساله گذشته ملت ایران است.

الیاس حضرتی با حضور در حسینیه ارشاد پس از انداختن رأی خود به صندوق، گفت: علی رغم برخی گله‌مندی ها به دلیل شرایط ویژه کشور و تلاش دشمنان که برای جلوگیری از برگزاری انتخابات با شکوه داشته اند آمده‌ایم تا در انتخابات شرکت کنیم.

محمد باقر قالیباف شهردار اسبق تهران در مسجد خاتم شهرک «واوان» اسلامشهر رأی خود را به صندوق انداخت و سپس در توئیتی گفت: همه مردم نجیب این آب و خاک، ایران را سربلند می‌خواهند.

مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در شعبه جماران و شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی رأی خود را به صندوق انداخت و گفت: مشارکت بالای مردم در تقویت امنیت ملی قطعا موثر است و می‌تواند تهدیدات را رفع کند.

محمدرضا تابش با حضور در حسینیه ارشاد و انداختن رأی خود در صندوق، گفت: انتخابات فرصتی برای بروز اراده ملت در تعیین سرنوشت خویش است و مردم باید از این فرصت نهایت استفاده را کنند.

پیروز حناچی شهردار تهران به ‌همراه پدر و مادر خود پس از حضور در شعبه اخذ رأی و انداختن رأی خود در صندوق، گفت: هر چقدر انتخابات رقابتی‌تر و پرشورتر باشد قطعا نتایج آن نیز بیشتر به نفع مردم خواهد بود و در این شرایط هم که کشور در معرض تهدیدات جدی قرار دارد به تعبیر مقام معظم رهبری هیچ چیزی مانند انتخابات نمی‌تواند کشور را بیمه کند.

آیت‌الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران در حسینیه جماران به منظور شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای خبرگان رهبری، حاضر و رأی خود را به صندوق انداخت و اظهار داشت: اهمیت انتخابات در آنجا مشخص می‌شود که اگر به نوع نگاه استکبار به ایران توجه کنیم، مشخص می‌شود همانطور که نماز واجب است رأی دادن نیز واجب است، به همین دلیل تاکید بر این می‌شود که مردم در انتخابات شرکت کنند.

سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ ضمن حضور در شعبه اخذ رأی حسینیه ارشاد رأی خود را به صندوق انداخت و گفت: طبق آخرین گزارش در بسیاری از شعب اخذ رای سراسر کشور صف‌های پرتعدادی برای شرکت در انتخابات تشکیل شده است.

آیت الله دستغیب به منظور شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای خبرگان رهبری، حاضر و رأی خود را به صندوق انداخت و گفت: انتخابات موجب تشکیل ارکان عمده‌ای از نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شود. در شرایط فعلی مسائل اقتصادی و حل مشکلات مردم به لحاظ معیشتی از اولویت‌های نمایندگان منتخب باشد و با تصویب لوایحی گامی برای حل این مشکلات بردارند.

عباس جعفری دولت آبادی دادستان سابق تهران با حضور در مسجد لرزاده جهت شرکت در انتخابات، گفت: امیدوارم مردم در این انتخابات حضور پررنگی داشته باشند. مردم پیام دعوت حضور در انتخابات را بشنوند و به تبلیغات دشمنان توجه نکنند.

بسیاری دیگر از مقامات مسئول، چهره های سیاسی و نمایندگان مجلس نیز امروز با حضور پای صندوق های رای، در یکی از مهمترین رویدادهای سیاسی کشور مشارکت کردند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet