پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/02 12:49:03
سرویس اجتماعی
وزیر آموزش و پرورش خبر داد

برنامه آموزش و پرورش برای پیشگیری از ابتلای دانش‌آموزان به کرونا

وزیر آموزش و پرورش از برنامه این وزارتخانه برای پیشگیری از ابتلای دانش‌آموزان به کرونا و اطلاع‌رسانی در مورد این بیماری و دستورالعمل لازم برای تعطیلی مدارس در شرایط بحرانی خبر داد.
برنامه آموزش و پرورش برای پیشگیری از ابتلای دانش‌آموزان به کرونا وزیر آموزش و پرورش از برنامه این وزارتخانه برای پیشگیری از ابتلای دانش‌آموزان به کرونا و اطلاع‌رسانی در مورد این بیماری و دستورالعمل لازم برای تعطیلی مدارس در شرایط بحرانی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201910104916435451.jpg برنامه,آموزش,و,پرورش,برای,پیشگیری,از,ابتلای,دانش‌آموزان,به,کرونا Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش میرزایی روز جمعه در حاشیه برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در محل ستاد انتخابات وزارت کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به ورود ویروس کرونا در کشور تصمیم‌گیری و تعطیلی بر عهده شماست یا ستادی برای این موضوع تشکیل شده و اینکه این تعطیلی‌ها چطور اعلام می‌شود، افزود: به دستور رئیس جمهور ستادی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تصمیم‌گیری در این مورد تشکیل شد که تمام دستگاه‌های مرتبط در آن حضور دارند و پیوسته اوضاع را رصد کرده و تحولات را بررسی می‌کنند و با توجه به شرایط  تصمیم مناسبی را اتخاذ می‌کنند.

وی ادامه داد: تاکنون تصمیمی برای تعطیلی مدارس گرفته نشده است و در صورت صلاحدید آن ستاد و شورای تامین هر استان درباره تعطیلی مدارس تصمیم‌گیری می‌شود که وزارت آموزش و پرورش هم دراین مورد مشارکت خواهد داشت.

حاجی میرزایی تصریح کرد: در آموزش و پرورش برای تامین آرامش خاطر خانواده‌ها همه معاونان سلامت و تربیت را در یک گفتگوی ویدئویی برخط کرده و با مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارتباط دادیم و همه توصیه و دستورالعمل‌های لازم جهت آگاهی والدین به آنان منتقل شد‌. همچنین برای آگاهی دانش‌آموزان، معلمان و مدیران مدارس بروشورهایی تهیه شده و در اختیار آنها قرار گرفته است.

وی  با تاکید به مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور، یادآور شد: اگر لازم باشد باید از وضعیت بهداشت، بوفه و تغذیه و سرویس‌های بهداشتی تک‌تک مدارس اطمینان خاطر حاصل شود و اگر به تجهیزات و تمهیدات بیشتری نیاز باشد، این کار انجام خواهد شد و متناسب با صلاحدید تصمیم‌گیری خواهیم شد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: ستاد مربوطه به صورت پیاپی جلسه تشکیل می‌دهد و اوضاع را بررسی می‌کند و اگر لازم باشد برای سلامت فرزندان هر تصمیمی اتخاذ خواهیم کرد./

بیشتر بخوانید:

توصیه دکتر لاریجانی به ایمن سازی مجامع عمومی قم در قبال ویروس کرونا/ تاکید بر تشکیل فوری شورای تامین قم و اقدامات پیشگیرانه

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet