انتخابات ریاست جمهوری
1398/12/02 19:31:35
سرویس اجتماعی
خانه ملت گزارش می دهد

آمار مشارکت مردمی به محض پایان انتخابات اعلام می‌شود

وزیر کشور ضمن اعلام میزان مشارکت تا ساعت ۱۲ ظهر که هفت میلیون و ۷۰۰ هزار نفر اعلام شده تاکید کرد که آمار مشارکت به محض اینکه انتخابات پایان یابد، اعلام خواهد شد.
آمار مشارکت مردمی به محض پایان انتخابات اعلام می‌شود وزیر کشور ضمن اعلام میزان مشارکت تا ساعت 12 ظهر که هفت میلیون و ۷۰۰ هزار نفر اعلام شده تاکید کرد که آمار مشارکت به محض اینکه انتخابات پایان یابد، اعلام خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202002102655557759.jpg آمار,مشارکت,مردمی,به,محض,پایان,انتخابات,اعلام,می‌شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ادامه روند برگزاری انتخابات در ستاد وزارت کشور بعدازظهر امروز (جمعه 2اسفندماه) با حضور وزیر کشور در جمع خبرنگاران در حالی انجام شد که وی در جمع خبرنگاران به ارائه آماری از میزان مشارکت در انتخابات پرداخت.

عبدالرضا رحمانی فضلی بعد از انداختن رای خود به صندوق در جمع خبرنگاران، گفت: تا ساعت ۱۲ میزان شرکت‌کنندگان این بار هم مثل دوره گذشته مجلس بوده و تقریباً برابر است و رقمی حدوداً هفت میلیون و نیم تا هفت میلیون و ۷۰۰ هزار نفر شرکت کرده‌اند و آمار مشارکت به محض اینکه انتخابات پایان یابد، اعلام می‌شود.

 وزیر کشور با اشاره به تاثیر آرای مردم در سرنوشت کشور تاکید کرد: موضوع مشارکت در سرنوشت کشور امر مقدسی است که به لطف خداوند و با انقلاب برای مردم فراهم شده و ما از نظر دموکراسی و مشارکت مردم رقم خوبی را ثبت کردیم و از لحاظ تاریخی سابقه خوبی داریم.

رحمانی فضلی افزود: امیدواریم در این دوره مردم با شوق بیشتری تا آخر وقت در انتخابات شرکت کنند، چرا که موضوع مشارکت مردم در چگونگی برخورد دشمن با ما حتما تاثیرگذار است.

روند انتخابات روال مطلوب را طی کرده است

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: در ستاد نظارت دوستان و همکاران ما مشغول هستند و اخبار را لحظه به لحظه رصد می‌کنند و همکاری خوبی با دوستانمان در وزارت کشور داریم و هماهنگی خوبی در رابطه با انتخابات بر قرار شده است.

وی افزود: گزارش ها و شکایاتی را که به دست ما می رسد را بررسی و در جایی که لازم است پیگیری می کنند تا دستورات لازم را صادر شود.

وی اظهار کرد: خوشبختانه روند انتخابات تا این لحظه بسیار خوب بوده است و مشکل خاصی گزارش نشده است. همه دوستان و عوامل از جمله عوامل در وزارت کشور، هیات‌های اجرایی همچنین نیروی انتظامی و سایر عوامل به خوبی مدیریت می‌کنند و تاکنون مشکل خاصی گزارش نشده است

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه روند انتخابات روال مطلوب را طی کرده است، یادآور شد: مشارکت تا به این لحظه گسترده بوده و حتی در برخی از مراکز گزارش‌هایی آمده که احتمالا کمبود تعرفه وجود داشته باشد، اما با دوستان وزارت کشور هماهنگ شده و این مشکل نیز برطرف شد.

وی در توصیه به افرادی که تا آن لحظه رای نداده بودند، تصریح کرد: کسانی که تاکنون رای نداده اند حتما برای تعیین سرنوشتشان و برای مشارکت در جشن ملی و نشان دادن اقتدار ملی ایرانیان در انتخابات شرکت کرده و رای دهند.

کدخدایی در پاسخ به پرسشی در رابطه با تحریم اعضای خبرگان رهبری، اظهار کرد: به هر حال آمریکا خوی درندگی و روحیه استکباری خود را دارد و در طول ۴۱ سال گذشته از هر حربه‌ای علیه منافع و مردم جمهوری اسلامی استفاده کرده است، بنابراین این تحریم‌ها را هم همانند ۴۱ سال گذشته انجام داده و همچون ترور ناجوانمردانه شهید سردار دلها حاج قاسم سلیمانی است.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان تاکید کرد که مردم خوب ما پاسخ محکمی را به آمریکا خواهند داد.

شرکت در انتخابات همچون نماز یک تکلیف شرعی است

حجت‌الاسلام محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی بعد از بازدید از روند برگزاری انتخابات در ستاد انتخابات کشور ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران انتخابات گفت: برگزاری انتخابات امری استرس‌زا و دلهره‌آور است، چرا که بازتاب جهانی دارد.

وی با یادآوری جنگ خندق و فرمایش پیامبر تذکر داد: مانند جنگ خندق امروز هم تمام کفر در مقابل تمام اسلام ایستاده است. ‌ سردمدار کفر در دنیای امروز آمریکا و ایادی اش در اروپا و برخی کشورهای منطقه هستند که علیه اسلام کمر بسته اند و امروز تنها کشوری که می‌گوید لا اله الا الله، محمد رسول الله ایران است. اگر جنگ خندق تنها یک روز بود، مبارزه ملت ایران با کفر چهل سال ادامه داشته است.

حجت السلام گلپایگانی تصریح کرد: جرم ما این است که سر تعظیم در مقابل استکبار فرود نمی‌آوریم که نماد بزرگ این مبارزه علیه کفر، انتخابات است. این انتخابات‌ها برای کفر جهانی ناگوار است و معنای حضور این همه مردم و برگ رای تک تک افراد، تجدید بیعت با نظام و اسلام است.

رییس دفتر مقام معظم رهبری راز مقاومت ایران را بصیرت فوق‌العاده مردم و ملت ایران عنوان کرد و افزود: نمونه این بصیرت در تشییع جنازه تاریخی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نشان داده شد که نه تنها در شهرهای ایران بلکه در شهرهای مختلف عراق هم جلوه‌گری کرد.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب و حضور ده‌ها میلیون نفر در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی یادآور شد: سردار سلیمانی سرباز مخلص بود و مردم با بصیرت ایران این اخلاص را درک کرده بودند و حتی کسانی که ظاهر درستی هم نداشتند در مراسم تشییع او زار زار گریه می‌کردند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با ذکر اهمیت مشارکت در انتخابات گفت: حضرت آقا فرمودند که شرکت در انتخابات وظیفه شرعی است به این معنا که شرکت در انتخابات مانند همچون نماز یک تکلیف شرعی است و باید به آن عمل کرد.

رعایت برخی مسائل از سوی مجریان و ناظران، سلامت انتخابات را تضمین می‌کند

سید محمود علوی وزیر اطلاعات در حاشیه بازدید از روند برگزاری انتخابات در ستاد انتخابات کشور، گفت: از اول صبح مرتب از طرق مختلف در جریان اخذ رأی در سراسر کشور بوده و با مدیران کل وزارت اطلاعات و  ستاد انتخابات در تماس بودم

وی با تاکیدبر اینکه روند خوبی در حال برگزاری است، تصریح کرد: رعایت برخی مسائل از سوی مجریان و ناظران روند اخذ رأی را شاید کُند کرده، اما سلامت انتخابات را تضمین می‌کند.

علوی تاکید کرد: مردم از ساعات اولیه در شعب حضور دارند و هرچه به ساعات آخر برگزاری انتخابات نزدیک می‌شویم، حضور مردم هم  بیشتر می‌شود

وزیر اطلاعات  با اشاره به اینکه حضور مردم در انتخابات خوب بوده است،. یادآور شد: مردم همیشه نقش خود را به بهترین نحو ایفا کرده‌اند و امیدواریم  با حضور مردم در ساعات آخر رای‌گیری، آمار شرکت‌کنندگان به نُرم قابل قبولی برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet