ایام محرم 1398
1388/08/03 19:15:00
سرویس بین الملل
در دیدار لاریجانی با سفیر بلاروس انجام شد

تاکید بر گسترش همکاری های اقتصادی و مهندسی

**ویکتور ریباک، سفیر جمهوری بلاروس در کشورمان بعد از ظهر امروز با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، لاریجانی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از روند روبه رشد همکاری های اقتصادی- صنعتی دو کشور، گفت: دو کشور از ظرفیت های بالایی برای رشد و گسترش همکاری های دو طرفه در عرصه های گوناگون به ویژه روابط اقتصادی، صنعتی برخوردارند که باید در راستای منافع مشترک از آنها بهره برد.

وی در همین زمینه با اشاره به پروژه های مشترک در عرصه های انرژی، خدمات فنی- مهندسی، افزود: جدیت در اجرای این پروژه ها اثرات مثبتی در روند همکاری های دو طرف در آینده خواهد داشت.

رییس مجلس در ادامه بر نقش ارزشمند همکاری های پارلمانی در توسعه روابط دوستانه تاکید کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی برای کمک به تسهیل زمینه های ارتقای روابط دو کشور آمادگی دارد.

وی تصریح کرد: همکاری های پارلمانی پشتوانه خوبی برای تقویت و تحکیم روابط دوستانه دو کشور در همه عرصه هاست.

ریباک، سفیر جمهوری باروس در کشورمان نیز در ادامه این دیدار بر اهمیت توسعه مناسبات دوستانه با ایران در عرصه های گوناگون تاکید کرد و اظهار داشت: جمهوری بلاروس از اراده قوی برای ارتقا سطح همکاری های همه جانبه با ایران برخوردار است.

وی به افزایش حجم مبادلات اقتصادی و انجام پروژه های مهندسی در زمینه های گوناگون از سوی دو کشور اشاره کرد و افزود: طرح های مشترک مهندسی و اقتصادی فراوانی در دستور کار دو کشور برای تعمیق همکاری های مشترک قرار دارد.

ریباک چشم انداز مناسبات دو کشور را روشن و امیدوار کننده خواند و با تاکید بر اهمیت مناسبات مجالس دو کشور جهت حمایت از همکاری های  دو طرف، خواهان تسریع در تصویب موافقتنامه های مختلف در مجلس شورای اسلامی شد.
سفیر جمهوری بلاروس در ایران همچنین با اشاره به حادثه تروریستی اخیر سیستان و بلوچستان، شهادت مقامات ارشد نظامی کشورمان را تسلیت گفت و مراتب همدردی رییس جمهوری و سایر مقامات بلاروس را به اطلاع لاریجانی رساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet