پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/04 15:39:31
سرویس اجتماعی
بابایی صالح مطرح کرد

اعزام نیروی کار به خارج گامی موثر در کنترل فرار مغزها و انتقال سرمایه به کشور

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اعزام نیروی کار به خارج را گامی موثر برای کنترل پدیده فرار مغزها، انتقال سرمایه به کشور و کاهش نرخ بیکاری دانست.
اعزام نیروی کار به خارج گامی موثر در کنترل فرار مغزها و انتقال سرمایه به کشور عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اعزام نیروی کار به خارج را گامی موثر برای کنترل پدیده فرار مغزها، انتقال سرمایه به کشور و کاهش نرخ بیکاری دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201905101865305141.jpg اعزام,نیروی,کار,به,خارج,گامی,موثر,در,کنترل,فرار,مغزها,و,انتقال,سرمایه,به,کشور Icana

روح‌اله بابایی صالح در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، با ارزیابی مثبت اعزام نیروی کار به خارج از کشور، گفت: بیکاری مهمترین معضل فعلی کشور  است و اعزام نیروی کار اقدامی موثر برای بهبود وضعیت اشتغال و کاهش نرخ بیکاری و وابستگی به نفت است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اعزام نیروی کار به معنای مهاجرت نیست، افزود: با این اقدام می‌توان تا حدودی معضل فرار مغزها را کنترل کرد؛ چه ایرادی دارد که در حال حاضر که در شرایط تحریم و با نرخ بالای بیکاری به ویژه در میان فارغ‌التحصیلان مواجه هستیم نسبت به اعزام نیروی کار به خارج از کشور اقدام کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اعزام نیروی کار توسعه و انتقال سرمایه به کشور را در پی دارد، افزود: تشدید نظارت‌ها بر وضعیت اعزام نیروی کار اعتماد به نیروی کار ایرانی را به دنبال دارد.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با ارزآوری که اعزام نیروی کار دارد بخشی از مشکلات را می‌توان حل کرد و پس از برگشت از ظرفیت آنها برای آموزش نیروهای داخلی  استفاده کرد.

بابایی صالح در مورد برخی اظهار نظرهای منفی در مورد اعزام نیروی کار، ادامه داد: در حال حاضر در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و سال‌ها است که تحریم‌های ظالمانه را تحمل می‌کنیم؛ وضعیت بودجه و درآمدهای کشور هم مشخص است بنابراین با توجه به این شرایط اعزام نیروی کار گامی موثر برای بهبود وضعیت اشتغال است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: باید شرایط اعزام نیروی کار به خارج برای ارزآوری بیش از پیش فراهم شود./

پایان پیام

خبرنگار: محمود صادقیان

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet