پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/04 10:05:47
سرویس اجتماعی
قربانی مطرح کرد

ایرلاین‌ها مقصر اصلی ورود کرونا به کشور

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه وزارت بهداشت درباره خطر انتقال ویروس کرونا از طریق پرواز به کشور چین به ایرلاین‌هشدار داده بود، گفت: اما با وجود این هشدارهای پزشکی ، ایرلاین‌ها خود را خصوصی دانسته و عنوان کردند نباید به خاطر تصمیمات دولتی متضرر شوند.
ایرلاین‌ها مقصر اصلی ورود کرونا به کشور نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه وزارت بهداشت درباره خطر انتقال ویروس کرونا از طریق پرواز به کشور چین به ایرلاین‌هشدار داده بود، گفت: اما با وجود این هشدارهای پزشکی ، ایرلاین‌ها خود را خصوصی دانسته و عنوان کردند نباید به خاطر تصمیمات دولتی متضرر شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100588564716.jpg ایرلاین‌ها,مقصر,اصلی,ورود,کرونا,به,کشور Icana

محمد حسین قربانی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشورمان، تصریح کرد: متأسفانه این ویروس از طریق ارتباط و پرواز به چین و آسیای شرقی به کشورمان منتقل شده است و همچنین رعایت نکردن مسائل بهداشتی در مبادی ورود به کشور از جمله فرودگاه‌ها وارد کشور شد.

متأسفانه پس از اعلام هشدارهای پزشکی برای لغو پرواز به چین، برخی ایرلاین‌ها اعلام کردند که فعالیت‌های ما خصوصی بوده و هیچ ارتباطی به حاکمیت و دولت ندارد که دولت برای ما تصمیم‌گیری کند

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم تأکید کرد: متأسفانه پس از اعلام هشدارهای پزشکی برای لغو پرواز به چین، برخی ایرلاین‌ها اعلام کردند که فعالیت‌های ما خصوصی بوده و هیچ ارتباطی به حاکمیت و دولت ندارد که دولت برای ما تصمیم‌گیری کند.

وی با یادآوری آماده باش دستگاه‌های امدادی کشور و بیمارستان‌های کشور برای مقابله با این ویروس خطرناک، اظهار کرد: اما نبود امکانات و تجهیزات مناسب امروز یکی از مشکلات اساسی است که با آن مواجه هستیم.

 

نباید در خصوص مسئله جان و سلامت مردم مصلحت اندیشی کرد

وی همچنین با انتقاد از اطلاع رسانی دیرهنگام در خصوص شیوع کرونا در کشورمان، افزود: در زمینه جان و سلامت مردم به هیچ عنوان نباید مصلحت اندیشی کرد و باید صادقانه و شفاف در خصوص این مسئله با مردم صحبت کرد.

لغو مسابقات ورزشی در حضور تماشاگران اقدام مثبتی است

قربانی با تأکید بر اینکه در چنین شرایطی خود مراقبتی و عدم حضور غیر ضروری در اماکن عمومی بسیار اهمیت دارد، ادامه داد: لغو مسابقات ورزشی در استادیوم‌ها در حضور تماشاگران تصمیم خوبی بود که از سوی دستگاه‌های مسئول برای کنترل ویروس کرونا اتخاذ شد و این تصمیم در سایر حوزه‌های فرهنگی نیز باید تسری یابد.

عادی سازی وجود کرونا در کشور از سوی برخی رسانه‌ها و مسئولان تعجب برانگیز است

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عادی سازی موضوع ویروس کرونا از سوی برخی مسئولان و رسانه‌های جای تعجب و سئوال دارد، تأکید کرد: امروز باید به جای عادی‌سازی مسئله شیوع بیماری کرونا، مردم را نسبت به آن حساس کرد تا آگاهی‌های لازم برای مواجهه با آن را داشته باشند و شفاف بودن با مردم موجب کاهش هزینه‌های جانی و مالی در کشور نیز خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet