پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/04 16:15:31
سرویس اقتصادی
زارع:

مولفه های اقتصادی قیمت فعلی ارز را تایید نمی کند / تلاش سوداگران برای افزایش قیمت ارز

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید هیچ کدام از مولفه‌های اقتصادی قیمت فعلی ارز را تایید نمی کند و سوداگران بزرگ اقتصادی اکنون در بخش‌های مختلف از جمله بازار ارز مشغول قیمت سازی هستند.
مولفه های اقتصادی قیمت فعلی ارز را تایید نمی کند / تلاش سوداگران برای افزایش قیمت ارز عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید هیچ کدام از مولفه‌های اقتصادی قیمت فعلی ارز را تایید نمی کند و سوداگران بزرگ اقتصادی اکنون در بخش‌های مختلف از جمله بازار ارز مشغول قیمت سازی هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905108278659225.jpg مولفه,های,اقتصادی,قیمت,فعلی,ارز,را,تایید,نمی,کند,/,تلاش,سوداگران,برای,افزایش,قیمت,ارز Icana

رحیم زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر را غیرمنطقی خواند و گفت: علیرغم تحریم‌های ظالمانه‌ی آمریکا، نظام بانکی ایران همچنان با دنیا در ارتباط است، بنابراین حال که ایران در لیست سیاه FATF قرار گرفته، نیز بانک مرکزی می‌تواند با دنیا در ارتباط باشد و نیازهای کشور را تامین کند.

قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF اقدامی سیاسی است

نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF را اقدامی سیاسی خواند و افزود: براساس متغیرهای بنیادی اقتصاد، نرخ ارز 8 هزار و 500 تومان است، حتی در شرایط بحرانی و افراطی نیز قیمت ارز بیش از 9 هزار تومان نخواهد بود یعنی مطالعات و ارزیابی‌ها نرخ ارز را بین 8 هزار و 500 تا 9 هزار تومان تعیین کرده است.

وی اظهار کرد: اگرچه در برخی دوره‌ها شرایط بازار ارز نوسان دارد و اما این نوسانات کوتاه مدت و زودگذر است، در واقع  بازار ارز  برای سرمایه گذاری مناسب نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: سوداگران از هفته‌های گذشته به دنبال ایجاد التهاب در بازار ارز بودند اما بانک مرکزی با همراهی سایر بخش‌های اقتصادی مسیر خود را جهت برآوردن نیازهای تجاری کشور انجام خواهد داد.

وی با بیان اینکه هیچ کدام از مولفه های اقتصادی قیمت فعلی ارز را تایید نمی‌کند، ادامه داد: سوداگران بزرگ اقتصادی اکنون در بخش‌های مختلف از جمله بازار ارز مشغول قیمت سازی هستند، آنها با معاملات صوری و یا سایر روش ها اقدام به تعیین قیمت کرده و دلالان خرد نیز خواسته یا ناخواسته در زمین آنها بازی می کنند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پیش بینی می شود نرخ دلار کاهش می یابد، تصریح کرد: بازار ارز در کنترل است و اقدامات بانک مرکزی نشان داد ظرفیت لازم برای مدیریت بازار ارز وجود دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet