پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/04 13:48:44
سرویس اجتماعی
کمالی پور:

مقابله با شیوع کرونا بدون تعطیلی ادارات امکان پذیر نیست

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی مجلس با انتقاد از نحوه اطلاع رسانی در خصوص میزان شیوع کرونا، از وزارت بهداشت خواست تا گزارش دقیقی از وضعیت شیوع این ویروس به مردم ارائه کند.
مقابله با شیوع کرونا بدون تعطیلی ادارات امکان پذیر نیست عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی مجلس با انتقاد از نحوه اطلاع رسانی در خصوص میزان شیوع کرونا، از وزارت بهداشت خواست تا گزارش دقیقی از وضعیت شیوع این ویروس به مردم ارائه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106043419397.jpg مقابله,با,شیوع,کرونا,بدون,تعطیلی,ادارات,امکان,پذیر,نیست Icana

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، از شیوع ویروس کرونا در کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: وضعیت اطلاع رسانی در خصوص میزان شیوع ویروس کرونا و اقدامات مسئولان و متولیان امر برای مقابله با این ویروس نوپدید و خطرناک  بسیار ضعیف است. در حال حاضر برای مقابله با شیوع ویروس کرونا دانشگاه‌ها و مدارس برخی از استان‌های کشور تعطیل شده و در برخی استان‌ها نیز اقدامات دیگری صورت گرفته که نشان‌دهنده بی‌برنامه‌گی است.

نارضایتی‌ مردم در خصوص نحوه توزیع اقلام پزشکی و بهداشتی در کشور/ اطلاع دقیقی از وضعیت شیوع کرونا وجود ندارد

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه اطلاع رسانی در خصوص شیوع ویروس کرونا در کشور، تصریح کرد: در حال حاضر اطلاع دقیقی از وضعیت شیوع کرونا در کشور وجود ندارد. اخیرا مسافرانی از مقصد ایران به لبنان و کانادا سفر کردند که  مشخص شد مبتلا به کرونا بودند. از طرفی نارضایتی‌های بسیاری هم در خصوص نحوه توزیع اقلام پزشکی، بهداشتی و آزمایشگاهی وجود دارد.

ضرورت آزمایش زندانیان برای جلوگیری از شیوع کرونا در زندان‌ها

وی در خصوص احتمال شیوع ویروس کرونا در زندان‌ها هشدار دارد و افزود: زندان‌ها به دلیل تراکم جمعیتی بالا نیازمند اقدامت جدی برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا هستند از این رو باید از زندانیان تست و آزمایش کاملی گرفته شده و افراد مشکوک را قرنطینه کنند و تا زمان اعلام جواب آزمایش به بند‌ها عمومی منتقل نشوند. ویروس کرونا دوران نهفتگی داشته و زمان می‌برد تا علائم خودش را نشان بدهد. بنابراین باید با اقدامت فوری مانع شیوع بیماری در زندان‌ها شویم. در شرایط فعلی آزمایش و قرنطینه افراد مشکوک تنها راه  قوه قضاییه است.

مردم به دلیل اطلاع رسانی نامناسب از شیوع کرونا سردرگم هستند

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه نگرانی ما نه تنها زندان‌ها بلکه کل جامعه است، تصریح کرد: در حال حاضر مردم به دلیل اطلاع رسانی نامناسب و ضعیف نگران و سردرگم هستند. بنابر این از وزارت بهداشت می‌خواهیم که هرچه سریع‌تر گزارش تیم بررسی کرونا را به مردم اطلاع دهد. از طرفی

اعلام شده وضعیت شیوع ویروس کرونا از نقطه سفید به نقطه زرد رسیده است، بنابر این مسئولان و متولیان باید این موضوع را برای مردم تشریح کنند که آیا وضعیت زرد مربوط به کل کشور بوده ویا تنها برخی از استان‌ها درگیر هستند

مقابله با شیوع کرونا بدون تعطیلی ادارات امکان پذیر نیست

کمالی‌پور افزود: در حال حاضر مدارس و دانشگاه‌ها برخی از استان‌ها به دلیل کرونا تعطیل شده اما هنوز اداره‌ها دایر است و پدر و مادرها در مکان‌های عمومی رفت و آمد دارند و  ممکن است بیمار شده و خانواده را تحت تاثیر قرار بدهد، بنابراین باید بدانیم چه کاری انجام می‌دهیم. اگر کرونا تا این حد اپیدمی شده که امکان کنترل آن وجود ندارد باید تدبیر ویژه‌ای اندیشیده شود.

این نماینده مردم با اشاره به جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: فردا جلسه علنی مجلس در دو شیفت برای بررسی کلیات لایحه بودجه 99 تشکیل شده و نمایندگان مردم از تمامی استان‌های کشور به همراه 1400 کارمند در یک محل جمع می‌شوند. با توجه به اینکه نمایندگان در زمان انتخابات ملاقات‌های زیادی داشتند ممکن است به کرونا مبتلا شده باشند، چرا که ابتلا دو نفر از نامزدها منتخب مردم در استان گیلان به کرونا نیز تایید شده است.

وی ادامه داد: بنده معتقدم برای جلسه علنی مجلس در روز دوشنبه باید تدابیری اندیشیده شود و نمایندگان قبل از ورود و به مجلس تست داده و سپس در جلسه حاضر شوند، در غیر این صورت سرایت بیماری به دیگر نمایندگان اجتناب ناپذیر است. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet