پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/12/04 16:16:29
سرویس اقتصادی
در گفت‌وگو با خانه ملت تشریح کرد

دلایل گرانی لوازم خانگی از زبان سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم‌خانگی

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم‌خانگی افزایش نرخ ارز و گرانی مواد اولیه را از جمله دلایل گرانی لوازم خانگی در ماه‌های اخیر برشمرد.
دلایل گرانی لوازم خانگی از زبان سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم‌خانگی سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم‌خانگی افزایش نرخ ارز و گرانی مواد اولیه را از جمله دلایل گرانی لوازم خانگی در ماه‌های اخیر برشمرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101932321620.jpg دلایل,گرانی,لوازم,خانگی,از,زبان,سخنگوی,انجمن,صنفی,تولیدکنندگان,لوازم‌خانگی Icana

حمیدرضا غزنوی سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم‌خانگی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت در تشریح دلایل گرانی لوازم خانگی در یک سال اخیر گفت: تولیدکنندگان لوازم خانگی حلقه پایانی تولید بوده و قیمت آنها تابعی از مواد اولیه، قطعات و دستمزد است و از آنجایی که بخشی از مواد اولیه تولید لوازم خانگی وارداتی است افزایش قیمت ها دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش قیمت 200 درصدی مواد اولیه موردنیاز تولید لوازم خانگی

وی با بیان اینکه تولید لوازم خانگی در گرو فعالیت مناسب صنایع پایین دستی است، افزود: در ماه‌های اخیر برخی از محصولات داخلی مانند قطعه و مواد اولیه موردنیاز تولید لوازم خانگی بیش از 200 تا 400 درصد رشد قیمت داشتند که این امر موجب افزایش قیمت تمام شده لوازم خانگی شده است.

افزایش سه برابری نرخ ارز در سامانه نیما یکی از دلایل گرانی لوازم خانگی

غزنوی افزایش سه برابری نرخ ارز در سامانه نیما را یکی دیگر از دلایل گرانی لوازم خانگی برشمرد و ادامه داد: هرچه شرایط بهتری برای تولید داخلی فراهم شود، داخلی سازی قطعات، اقتصادی می‌شود.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم‌ خانگی اظهار کرد: در حال حاضر از یک سو قطعه سازی داخلی تقویت شده و از سوی دیگر واردات ارزش اقتصادی ندارد، بنابراین زمنیه بهتری برای ساخت داخل فراهم می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet